• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте!
Прикачен файл:
11959978_1043903148954870_2940781696596842040_n.jpg
Hol
11959978_1043903148954870_2940781696596842040_n.jpg (68.12 KиБ) Видяна 4770 пъти
Наскоро със съпруга ми си купихме апартамент, както виждате има доста работа по него и предстоящи ремонтни дейности (извинявам се и за лошата снимка), но малко по - малко започнахме да го освежаваме. И тъй като аз не разбирам много от интериорен дизайн, а и нямаме много познати в града, бих искала да ми дадете мнение за няколко полилея, на които сме се спряли за тази стая. Този направо ни подлудява, защото е от панти века - както и повечето неща де! Спряли сме се на няколко:
1. http://nikomlight.com/osvetlenie-spored ... -kubu-2898
2. http://nikomlight.com/osvetlenie-spored ... liza-13204
3. http://nikomlight.com/osvetlenie-spored ... liza-13202

Имайте предвид, че засега трябва да караме с тази холова, ще сменяме само секцията, която ще е в подобна цветова гама.
Благодаря предварително.
8180 - майстор
Сложно е да се дават съвети за вкусове и харесване.
Това от линковете не е по-добро от наличното за останалото зададено - меката мебел.
Естествено, не ангаиращо мнение - мен поначало този този тип мека мебел ми разстройва усещанията.
Предложените биха се вписвали, например с:
Изображение

Днес обаче, май не са на "мода класическите полилеи", освен ако не са за някакъв "акцент" за помещение с същия стил (примерно Луи VI).
Общо взето, като гледам се върви към зоново осветление (според предназначението) и някакво приглушено общо (точково или скрито), като и за двете не е задължително да слизат от тавана.
От друга страна, "модата" днес до голяма степен се "диктува" от майстори (и "дизайнери") на гипсокартон, които се надпреварват със самоцелно "изкълчени" стени и тавани на 3-4 нива и RGB променливо осветление. Да не се обиждат Колегите тук (разбирам ги), но рядко са достатъчно дистанцирани от ширещият се "мутренски кич" - що да не му вземат парите. :)

П.П. Изяснете си какво помещение правите - за кухня са по-различни нещата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"Не виждам" това, което виждате вие. За мен това от картинката си е едно нормално помещение, вече с нова дограма. Боядисване не се брои за ремонт. Прави се без много пари на 2-3 години, квотолкова. Личните ми наблюдения са, че хората имат "секция" по навик. Общо-взето е или полу-празна или пълнена с какво ли не. Поразгледайте списания и се спрете на стил и си изяснете какво ви трябва. Тази мека холова гарнитура цялата ли ви е необходима? За всеки ден? Двойка - ОК, фотьойл - ОК, другия ф и табуретката- другаде.... и така нататък. Цитираните осветителни тела са си ОК, но стилово нямат общо с нищо показано на снимката. Все отнякъде трябва да почнете. Или лампа или друга мебел или просто отсвирете правила и чужди акъли и правете каквото ви е кеф (аз така правя )
Честито ново жилище!!!!!! Здрави да сте и Щастливи!!!!
p.v.x - майстор
n_a написа:
просто отсвирете правила и чужди акъли и правете каквото ви е кеф (аз така правя )
:lol: Значи яко отсвирваш чуждите мнения , а твоите ги ръсиш безспирно и неуморно , и меко казано неуместно. :? :-D :lol:

По темата.. предложението от точка три , ми допада най-много.Стаята...за каквато си я имате , си е малка , и другите тела са доста обемисти.Тази двойка що годе пасва...позиционирана диагонално спрямо прозореца.Успех.
nikolov333 - майстор
40W не е ли слабо за централно осветително тяло..?
torbalan - Дървен философ
Аз сложих едни суперевтини от ИКЕА, с идеята след време да ги сменя...

Леко по леко в цялата къща наслагах такива, и като гледам - няма да ги сменям... Жената ги хареса, като ги видя монтирани....
martobas - специалист
p.v.x написа:
n_a написа:
просто отсвирете правила и чужди акъли и правете каквото ви е кеф (аз така правя )
:lol: Значи яко отсвирваш чуждите мнения , а твоите ги ръсиш безспирно и неуморно , и меко казано неуместно. :? :-D :lol:
p.v.x, мисля, че n_a имаше друго предвид. Полилеят е най-малкият проблем, предвид големината на стаята. 8180, не виждам нищо лошо да се импровизира с гипсокартона, стига самото помещение да го позволява, а и да не е прекалено кочозно. В моя апартамент таваните са 2,63, така че имах възможност и импровизирах с осветлението и не съжалявам, а и не се водих по чужди мнения. Ако има възможност да се свали таванът с поне 6-7 сантиметра, спокойно може да се прекарат кабели и да се монтира осветление на няколко места. По този начин светлината ще е навсякъде, а не в точно определена зона и поне за мен ефектът си заслужава. Прегледах линковете, за 200 лв. може да се измисли нещо по-ефектно.
Neno Er - специалист
Осветително тяло в центъра на тавана тип лампион като, че ли вече не ми харесва. И съм се замислил да раздвижа ламБите . Още повече с тези LED крушки които вече са по-достъпни като цена, а и по-дълготрайни от енергоспестяващите. Или лунички.
Но все още го мисля. :lol:
Чираче - майстор
Моята механа е с размери 7х5 м. Височина 2,5м. Сложих LED осветление - 2х40W и 2х16W. Двете малки светят заедно, и са с девиаторно включване. Големите се включват самостоятелно с отделни ключове при нужда.

Прикачен файл

P1010148-1.jpg
P1010148-1.jpg (52.02 KиБ) Видяна 4428 пъти
Neno Er - специалист
:cooler: :thumbs:
Както казва Годжи:
– Е, браво!
  • 1
  • 2

Тема "Мнение и помощ за осветление във всекидневна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: