• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мнения и въпроси за хола
p.v.x - майстор
caliacra написа:

П.С. Санирането на блокът ще започне всеки момент, затова искаме да избързаме да сме готови преди него.
Колеги....този момент също е важен.
На сандвич панели , как ще се захване изолацията от санирането. :rock:
caliacra - напреднал
8180 написа:
8см сандвич панел = ~ 32-40см Итонг като ТИ, което основно вънува Автора.
Ако е толкова зор за блокчета, от тези на Гечев (Тивит) стигат ~20см за същото и "не пият" вода.
При изяснения вид на балкона, с панели ще има 2 елемента и една "проблемна" снадка + 2 странични, които с читава външна ТИ ще се "обезопасят".
Като пюс на панелите - ако жената ги харесва голи, ще си облекчи поддръжката (ако не са "ментак").

+1 за панеите, без притеснения и без да настоявам.

П.П. Станаха поне двама - ЕDI и nikolov333 да си кажат аргументите, че дотук... :?
А какво означава да се облекчи поддръжката?

p.v.x написа:
caliacra написа:

П.С. Санирането на блокът ще започне всеки момент, затова искаме да избързаме да сме готови преди него.
Колеги....този момент също е важен.
На сандвич панели , как ще се захване изолацията от санирането. :rock:
Майсторите обясняваха, че нямало било да има проблем...така и не разбрах, пак ще питам. Говореха нещо за някакви пирони ли, дюбели ли...вече забравих.
nikolov333 - майстор
По принцип най-съм ЗА Тивит, понеже съчетава плюсовете на изолацията и е по-лек от итонга а и не пие вода. В случая трябва да решите как ще завършите панелите от към стаята, защото, ако ще ги покривате с гипскартон и боя ефекта на лесната поддръжка изчезва и според мен с блокчета на Тивит ще стане най-добре, още повече, че позволяват вкопаване на конзоли за някой контакт. Малко са скъпички и затова се съгласих с итонга..разбира се със съответните шпакловки и външна ТИ :idea:
Ако терасата е такава ето как я направихме с Тивит на съседа до нас..завършването от щурца над прозореца до горната тераса е много пипкава работа..
Прикачен файл:
2 (1).jpg
Последна промяна от nikolov333 на ср апр 06, 2016 9:23 pm, променено общо 4 пъти.
8180 - майстор
caliacra написа:
А какво означава да се облекчи поддръжката?
Аз под сандвич панели разбирам 2 метални страници, заводски боядисани прхово като хладилник - просто се забърсват.

Майсторите обясняваха, че нямало било да има проблем...така и не разбрах, пак ще питам. Говореха нещо за някакви пирони ли, дюбели ли...вече забравих.

Външната ТИ може да се монтира с пяна - според мен, най-добре в случая.
За първи етаж е допустимо да не се дюбелира.
Я да питам - горният бакон как е да не изскочат проблеми от там.
caliacra - напреднал
Благодаря на всички, които се отзовават по темата. :prayer:
8180 написа:
caliacra написа:
А какво означава да се облекчи поддръжката?
Аз под сандвич панели разбирам 2 метални страници, заводски боядисани прхово като хладилник - просто се забърсват.

Майсторите обясняваха, че нямало било да има проблем...така и не разбрах, пак ще питам. Говореха нещо за някакви пирони ли, дюбели ли...вече забравих.

Външната ТИ може да се монтира с пяна - според мен, най-добре в случая.
За първи етаж е допустимо да не се дюбелира.
Я да питам - горният бакон как е да не изскочат проблеми от там.
Горният балкон не е приобщен, но до сега вече повече от 40 години, откакто имаме този апартамент, няма течове от там. Майсторите казват, че ще се изолира тавана - аз искам и хидроизолация да се положи и после там каквото си трябва, мисля, че ще сложат вата и гипскартон. За осветлението още не сме решили...Всъщност, това е добър въпрос и някак понеже се концентрирахме на предната част, това остана на заден план. Но ще го проговоря с майсторите отново, за да разбера със сигурност. :idea: Вече детайлите трябва да се доуточнят и си записвам този въпрос. Вие какво бихте предложили да направим с тавана?
nikolov333 написа:
По принцип най-съм ЗА Тивит,
Аз вече се обаждах на производителите на пенополистиролбетон (и на двата), обаче от там също ми препоръчаха по-дебелички тухли, а аз гледам да остане повече полезна площ, иначе няма смисъл от приобщаването...А и са по-тежки от сандвич панелите. Иначе като цена ще излязат същите като панелите, а може и по-евтино, защото при панелите има метална конструкция и заварки, които си струват пари.
Последна промяна от caliacra на ср апр 06, 2016 10:50 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Правилно е да търсите полезната площ и за това има логика да се ползва термо панел заради олекотяване, минимум площ и лесна поддръжка. При вас олекотяване не е необходимо. Загубената площ при 12 см Тивит с 8см външна ТИ с ЕПС и термопанела ще бъде пренебрежимо малка. Остана въпроса ще покривате ли термопанела с гипскартон от към стаята или ще остане открит?
caliacra - напреднал
nikolov333 написа:
Правилно е да търсите полезната площ и за това има логика да се ползва термо панел заради олекотяване, минимум площ и лесна поддръжка. При вас олекотяване не е необходимо. Загубената площ при 12 см Тивит с 8см външна ТИ с ЕПС и термопанела ще бъде пренебрежимо малка. Остана въпроса ще покривате ли термопанела с гипскартон от към стаята или ще остане открит?
Казаха ми, че имало най-различни покрития, цветове и форми на сандвич панела. Трябва да ги разгледаме и да изберем. Точно в това е въпроса - дали има смисъл да правя каквото и да било отвътре, при положение, че освен сандвич панела, ще има и външна ТИ. :?
p.v.x - майстор
Госпожо..След като сте се спрели на термопанел , препоръката ми към вас е , да не е с метални (алуминиеви) страници. Може да използвате SIP Панели.:)
Последна промяна от p.v.x на ср апр 06, 2016 11:09 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Термо-панела е направен със завършени повърхности за са видими без да се изисква допълнителна обработка с някакви покрития. При положение, че ще му слагате външна ТИ и отвътре не е сигурно как ще изглежда открит..вие си решавате, но според мен, ако го монтирате сега, все някога след време ще го облечете с гипскартон и цялостно ще се "изгуби", като визуален елемент така, че ще остане като скрита изолация, което е почти същото като 12,5 см Тивит + външната ТИ.. :partyman:
stivemaster - майстор
Много ми се иска да живея аз (както и децата ми) като германец ,но ТУК.Навсякъде да е чисто и спокойно ,всички да знаят и СПАЗВАТ реда ,законите да не са императивни текстове, натворени от неспособни адвокати, по бракоразводни дела.
Но, за нещастие живея на едно друго място и го правя, щото напразно се надявам че пропастта на културни различия помежду ни,един ден ще се заличи.
И така 27 години .Е,някои престанаха да си режат москвичите и да ги правят пикапи,но пък съжаляват че вече няма москвичи.
Сега по модерно е друго - ако нямаш тераса ,да си направиш ,ако пък ти се прище, да си я приобщиш. Да си събориш неудобна стеничка ,пък била тя и в панелка и на първия етаж.Да си преместиш неудобно разположената баня или кухня.Да премахнеш комина, щото ти заема 0,0625м2 от ценната ти РЗП.Все благинки кой ще те обвини,нали и той е на твоя акъл.Само някой все пак те сгълчи,тогава като в песента на Ахат "очите му изболи" или пък ще му изтрием поста и готово.
Срамота г-н модератор, подкрепата на едно закононарушение е еднозначна ,тя е като да помогна на изнасилвач на нечие дете .Макар че смятате че е пресилено,то подбудите са същите - "на мен да ми е гот ,кво ме касаят другите" и "ако не ме хванат с терасата, минавам на оная стена, че как ме дразни..."
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: