• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Мнения и въпроси за хола
stivemaster - майстор
А какъв е начина с пушки ли ?
caliacra - напреднал
stivemaster написа:
....Сега вече ще обърна внимание и на пожеланите ЗАКОННИ методи за решаване на проблема на г-жата от темата но на парче .
Самия аз съм изпълнявал вече такова :
Входа си поръчва добре обмислен проект за приобщаване на северни тераси ,на 8 етажа гарсониери.Проекта включва сваляне на парапетите и изграждане на стоманена носеща конструкция която окача товара от обшивката на оргадните панели и конзолно на етажните плочи .Обшивка от циментофазер отвън и гипсокартон отвътре.Пълнеж от минерална вата.Подпрозоречната стена се намаля във височина с 15см а вратопрозореца се маха.В няколко от апартаментите върху нея са поставили плот и се е получила кухненска маса.Шпаклована и измазана терасата се възприема като пломба защото коренно се различава от останалата част на блока.Цената беше 2500лв на апартамент,което е много добра цена според мен,макар че са минали вече 8 години и днес цената би била по висока.
Понеже темата така да се каже оттече, да отговоря на вашето мнение.
В България все още има някаква свобода на индивидуалност, която все повече и повече се отнема и за съжаление, хората биват превръщани все повече в овце, каквито са тези на запад. Та в този ред на мисли, някои от съседите могат да желаят да притежават отворено пространство тип балкон, лоджия, тераса към апартаментите си, а други биха имали нужда от това пространство да бъде приобщено към вътрешната площ. Има доста фактори, които обуславят подобно решение - брой на членове на домакинството, лайфстайл, финансии и пр. Следователно, ако някои от съседите желаят да си запазят балконите не бива да бъдат задължавани да ги затварят и обратното - тези, които имат нужда да ги приобщят, не бива да бъдат задължавани да не го правят. Поради тази причина свободата на избор не може да бъде с лека ръка отнемана и поради тази причина в България ВСЕ ОЩЕ е разрешено всеки да избира как да живее. Което лично мен ме радва, защото придава КОЛОРИТ на обществото - точно различните и странни фасади са част от красотата на един български град и неговата самобитност. Та, вашата идея би била добра в един свят, където хората са ЗАДЪЛЖАВАНИ да правят това, което държавата реши без да се интересува от тяхното мнение. В България държавата все още донякъде се вслушва в гражданите си и не налага толкова императивно решения, които биха могли да са добри за едни, но лоши за други, още повече, че ако се направи проучване може да се установи, че 50 процента желаят да си затворят терасите, а 50 процента не желаят. Та така. :)
kozl - майстор
caliacra написа:
Понеже темата така да се каже оттече, да отговоря на вашето мнение.
В България все още има някаква свобода на индивидуалност, която все повече и повече се отнема и за съжаление, хората биват превръщани все повече в овце, каквито са тези на запад. Та в този ред на мисли, някои от съседите могат да желаят да притежават отворено пространство тип балкон, лоджия, тераса към апартаментите си, а други биха имали нужда от това пространство да бъде приобщено към вътрешната площ. Има доста фактори, които обуславят подобно решение - брой на членове на домакинството, лайфстайл, финансии и пр. Следователно, ако някои от съседите желаят да си запазят балконите не бива да бъдат задължавани да ги затварят и обратното - тези, които имат нужда да ги приобщят, не бива да бъдат задължавани да не го правят. Поради тази причина свободата на избор не може да бъде с лека ръка отнемана и поради тази причина в България ВСЕ ОЩЕ е разрешено всеки да избира как да живее. Което лично мен ме радва, защото придава КОЛОРИТ на обществото - точно различните и странни фасади са част от красотата на един български град и неговата самобитност. Та, вашата идея би била добра в един свят, където хората са ЗАДЪЛЖАВАНИ да правят това, което държавата реши без да се интересува от тяхното мнение. В България държавата все още донякъде се вслушва в гражданите си и не налага толкова императивно решения, които биха могли да са добри за едни, но лоши за други, още повече, че ако се направи проучване може да се установи, че 50 процента желаят да си затворят терасите, а 50 процента не желаят. Та така. :)
Разрешено било :roll: Така е кой не знае законите всичко му е рзрешено.
Държавата се вслушвала :lol: е как като не мое да чува :lol: и не налага, не щото се вслушва, а щото НЕ МОЕ да налага.
А колко още работи НЕ МОЕ........................... :shock:
Последна промяна от kozl на пет апр 08, 2016 11:32 am, променено общо 1 път.
caliacra - напреднал
kozl написа:
caliacra написа:
Понеже темата така да се каже оттече, да отговоря на вашето мнение.
В България все още има някаква свобода на индивидуалност, която все повече и повече се отнема и за съжаление, хората биват превръщани все повече в овце, каквито са тези на запад. Та в този ред на мисли, някои от съседите могат да желаят да притежават отворено пространство тип балкон, лоджия, тераса към апартаментите си, а други биха имали нужда от това пространство да бъде приобщено към вътрешната площ. Има доста фактори, които обуславят подобно решение - брой на членове на домакинството, лайфстайл, финансии и пр. Следователно, ако някои от съседите желаят да си запазят балконите не бива да бъдат задължавани да ги затварят и обратното - тези, които имат нужда да ги приобщят, не бива да бъдат задължавани да не го правят. Поради тази причина свободата на избор не може да бъде с лека ръка отнемана и поради тази причина в България ВСЕ ОЩЕ е разрешено всеки да избира как да живее. Което лично мен ме радва, защото придава КОЛОРИТ на обществото - точно различните и странни фасади са част от красотата на един български град и неговата самобитност. Та, вашата идея би била добра в един свят, където хората са ЗАДЪЛЖАВАНИ да правят това, което държавата реши без да се интересува от тяхното мнение. В България държавата все още донякъде се вслушва в гражданите си и не налага толкова императивно решения, които биха могли да са добри за едни, но лоши за други, още повече, че ако се направи проучване може да се установи, че 50 процента желаят да си затворят терасите, а 50 процента не желаят. Та така. :)
Разрешено било :roll: Така е кой не знае законите всичко му е рзрешено.
Държавата се вслушвала :lol: е как като не мое да чува :lol: и не налага, не щото се вслушва, а щото НЕ МОЕ да налага.
А колко още работи НЕ МОЕ :shock:
Ами да продължат да привнасят "челният" германски опит ли? Щото сега, в Германия, за мнение в мрежата, различно от политкоректното, разбирай държавното, налагат 2000 евро глоба, плюс отнемане на лични документи и компютър - четете бре, хора. Това ли искаме? :?
kozl - майстор
А какво искаме :? Безредие :? Егоизъм :shock: Грозни фасади.
Ами чудя се дали старата сива соц фасада по-ми харесва или днешната нашарена с цветове, кой какво му попаднало.
И питам комшия не те ли дразни розовия цвят - ами бил по-евтин. Щом е по-евтин не дразни :roll:
caliacra - напреднал
kozl написа:
А какво искаме :? Безредие :? Егоизъм :shock: Грозни фасади.
Ами чудя се дали старата сива соц фасада по-ми харесва или днешната нашарена с цветове, кой какво му попаднало.
И питам комшия не те ли дразни розовия цвят - ами бил по-евтин. Щом е по-евтин не дразни :roll:
Ти за цветовете ли се хвана? Защото мен по-ме интересува конструкцията в тази тема.
А иначе, аз пък харесвам шарено, а не сиво. Но всеки с вкуса си. Намирам различните фасади в българските градове за много интересни и дори артистични. Както се казва - на вкусом и цвет, товарищи нет. Все пак, гледката на сиви блокове не е най-прекрасното нещо на този свят - а блоковете вече са построени и са в наличност и няма как тези блокове сами по-себе си да станат по-красиви - блоковете са си блокове. Защо пък да са сиви, като може да са шарени?

Изображение
nikolovvd - майстор
Цветното е красиво, но цветовете трябва да си подхождат. Погледни снимката!
Прикачен файл:
ЦДТ.jpg
Дали си подхождат оранжево, жълто, синьо, зелено и т.н. Ами ако някой реши да сложи зелено-електрик, какво става.
На снимката се вижда свободомислието. Някой със собствено мнение е боядисал с лилаво. Много е красиво - нали? Все едно гледаш закърпени цигански гащи.
Ако човек се облича и се разхожда сам, нека си се облича както иска - с различни по цветове обувки и чорапи, с врътовръзка на потник и т.н. Но ако този човек е част от цялото, примерно участва в някаква конференция на висока ниво, дали ще бъде допуснат в залата? Същото е и с фасадите на блоковете. Разберете, че става въпрос за общи части!
Ако всеки има свободата да избира цветовете в дома си, то това не е така за фасадата. Разбирам, че на някой им се иска да кажат от улицата - "Ето този апартамент е моя" и да се отличават от останалите "сиви", но дали всички одобряват това което виждат.
caliacra - напреднал
nikolovvd написа:
Цветното е красиво, но цветовете трябва да си подхождат. Погледни снимката!
Прикачен файл:
ЦДТ.jpg
Дали си подхождат оранжево, жълто, синьо, зелено и т.н. Ами ако някой реши да сложи зелено-електрик, какво става.
На снимката се вижда свободомислието. Някой със собствено мнение е боядисал с лилаво. Много е красиво - нали? Все едно гледаш закърпени цигански гащи.
Ако човек се облича и се разхожда сам, нека си се облича както иска - с различни по цветове обувки и чорапи, с врътовръзка на потник и т.н. Но ако този човек е част от цялото, примерно участва в някаква конференция на висока ниво, дали ще бъде допуснат в залата? Същото е и с фасадите на блоковете. Разберете, че става въпрос за общи части!
Ако всеки има свободата да избира цветовете в дома си, то това не е така за фасадата. Разбирам, че на някой им се иска да кажат от улицата - "Ето този апартамент е моя" и да се отличават от останалите "сиви", но дали всички одобряват това което виждат.
Мен ме кефи! Изглешда весело и създава добро настроение. То щото иначе етажната собственост ще се хване гуша за гуша какъв да е цвета...вече сме го яли този хляб. Още не можем да решим. И накрая ще изберем цвят, който да е скучен, натам вървят нещата. Красотата е в очите на гледащия. Ако търсиш хубаво, ще видиш хубаво, ако търсиш грозно - ще видиш грозно. За съжаление, българите сме си сивички...какво да се прави, малка нация, цял живот ни говорят колко сме били бедни, болни, зле...колко за нищо не струваме. И това се отразява на целия ни живот. Затова повечето хора вместо да видят красотата около тях, виждат недостатъците. Като гледаме грозно, ще виждаме грозно. :wink: Освен това резнообразието дава теми за разговор - кой какво харесва, кой какво не харесва, шегички и пр. Градът ще получи някаква уникалност, няма да е скучен. А иначе, човек ако е кисел по природа, всичко ще го дразни и ще му е кофти... :evil: Центърът да си остане стилен, нямам против. Но кварталите, дето са пълни с грозни блокове, по-добре да са шарени.
Последна промяна от caliacra на пет апр 08, 2016 2:40 pm, променено общо 2 пъти.
p.v.x - майстор
caliacra написа:
. За съжаление, българите сме си сивички...какво да се прави, малка нация, цял живот ни говорят колко сме били бедни, болни, зле...колко за нищо не струваме. И това се отразява на целия ни живот. :wink:

Недей така... разни хора , разни идеали.Законите в една страна , би трябвало да ни обединяват. А липсата им , ни разединяват , както в желанията си , така и във възгледите си. :rock:

И не сме сивички...

Прикачен файл

rojen3.jpg
Последна промяна от p.v.x на пет апр 08, 2016 2:27 pm, променено общо 1 път.
caliacra - напреднал
p.v.x написа:
И не сме сивички...
Знаеш ли какво съм наблюдавала? Като отивам на някоя европейска аерогара да летя към България (при директен полет), веднага познавам кой самолет ще лети към България. Как? - по сивичко облечените и свити хора, които чакат на терминала. Честна дума!

Гледай сега цветове - като махнеш знамената, да виждаш друго освен черно?:

Изображение

Ето лятото:

Изображение

А иначе за цветовете в градовете - ето във Вашингтон ДС (столицата), САЩ (като сме там ни кефи, а като сме тука не? :? )

Изображение

Изображение

Изображение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: