• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Мнения и въпроси за хола
caliacra - напреднал
Здравейте,
Решили сме да махнем винкелите и да приобщим терасата към дневната. Майсторите ни предлагат това да стане със сандвич панели, върху които да легне прозореца. Понеже не мога да намеря много мнения по въпроса за сандвич панелите, примерно защо не се ползват много при приобщаването на тераси, бих искала да чуя вашите мнения. Бих искала да чуя мнения и за това дали е добро такова решение по отношение на топлоизолация, шумоизолация и стабилност на градежа.
Благодаря.
caliacra - напреднал
Никой ли няма мнение по въпроса? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Майсторите как обосноваха предложението си
Пиша, за да не ви е самотно в темата
caliacra - напреднал
n_a написа:
Майсторите как обосноваха предложението си
Пиша, за да не ви е самотно в темата
Благодаря! :)
Ами казаха, че материалът пести пространство (смятат да сложат 8 см. дебелина), има добра хидро- и топлоизолация, добър дизайн, въпреки, че ще сложим отпред още една топлоизолация, защото ще се санира блокът и не на последно място - по-леки са.
EDI - майстор
8 см от каквото и да е са за кокошарник, не са за приобщава не на тераса.Ще берете ядове после.Аз бих си иззидал стена поне 20 см.Винаги съм се чудел, как се предлагат от майстори такива малки дебелини.
8180 - майстор
"Кокошарникът" се очертава с ок. 13см. минимум топлоизолация.
EDI да си го сравнява с предлагания зид и покаже предимствата.

caliacra,
Склонен съм да се съглася с изложеното от майсторите за панелите.
Сам по себе си, сандвичът е добър, но има, според мен, неща за уточняване.
1. Носещата конструкция - панелите са достатъчно здрави, но трябва някак да се монтират и укрепят - обикновено на метална конструкция.
2. Снадките на панелите - има различни панели в това отношение, а лошите снадки могат да компрометират проекта.
3. Прозорецът - хубаво е да се коментира с дограмаджиите. Вероятно е да препоръчат конструкцията да предвиди укрепването на дограмата, подпрозоречни дъски и т.н.

4. Препоръчително е горното да се възложи на читав конструктор, а Проектът да се съгласува в Общината. Вероятно ще е нужно съгласието на Етажната собственост. Не знам актуалните нормативи.
Успех,
nikolovvd - майстор
Точно така, според последните промени в ЗУТ.
EDI - майстор
Като започне да кондензира, тогава ще се видят предимствата на 20 см стена пред 8 см стена.Често срещано явление е, но вече е късно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
p.v.x написа:
Ако с нещо ви помогне , ще се радвам. :rock:

Не помагаш, няма такива батковци!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: