• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Мнения и въпроси за хола
caliacra - напреднал
stivemaster написа:
Много ми се иска да живея аз (както и децата ми) като германец ,но ТУК.Навсякъде да е чисто и спокойно ,всички да знаят и СПАЗВАТ реда ,законите да не са императивни текстове, натворени от неспособни адвокати, по бракоразводни дела.
Но, за нещастие живея на едно друго място и го правя, щото напразно се надявам че пропастта на културни различия помежду ни,един ден ще се заличи.
И така 27 години .Е,някои престанаха да си режат москвичите и да ги правят пикапи,но пък съжаляват че вече няма москвичи.
Сега по модерно е друго - ако нямаш тераса ,да си направиш ,ако пък ти се прище, да си я приобщиш. Да си събориш неудобна стеничка ,пък била тя и в панелка и на първия етаж.Да си преместиш неудобно разположената баня или кухня.Да премахнеш комина, щото ти заема 0,0625м2 от ценната ти РЗП.Все благинки кой ще те обвини,нали и той е на твоя акъл.Само някой все пак те сгълчи,тогава като в песента на Ахат "очите му изболи" или пък ще му изтрием поста и готово.
Срамота г-н модератор, подкрепата на едно закононарушение е еднозначна ,тя е като да помогна на изнасилвач на нечие дете .Макар че смятате че е пресилено,то подбудите са същите - "на мен да ми е гот ,кво ме касаят другите" и "ако не ме хванат с терасата, минавам на оная стена, че как ме дразни..."
И това защо? :?
Дори и в чужбина домовете се нуждаят от ремонт в един момент. Вече ако живеете там под наем, едва ли ви интересува тази подробност, но това е друга тема.

Тази тераса е приобщена още преди аз да съм се родила. А е приобщена, защото крадци са се качвали на нея - то не, че и сега не се опитват...но това също е друга тема - за сигурността, за която там, където живеете, предполагам не се грижите чак толкова. Сградата е стара, затова и собствениците сме решили и ще си платим да я санираме цялата. А нашето семейство в момента просто ще си ремонтираме терасата, която така и така се е разрушила достатъчно, не виждам никакво закононарушение в това. Дали ще махна вътрешния прозорец или не, няма значение за външния вид. Даже смятам, че външният вид след ремонта ще бъде много по-красив и пригледен, отколкото е в момента. Така че, съседите даже трябва да се радват, че ще го направя, защото така, както в момента изглежда, дори и на мен не ми е приятно да я гледам. Така че, не бързайте с дълбоко-философските заключения. Не всички са мърлячи в България. :razz:
caliacra - напреднал
p.v.x написа:
Госпожо..След като сте се спрели на термопанел , препоръката ми към вас е , да не е с метални (алуминиеви) страници. Може да използвате SIP Панели.:)
Защо да не е с алуминиеви страници? Не са ли те, които предпазват от взлом?
stivemaster - майстор
Не знам кое ви кара да да се възмущавате от забележката,познаването на закона ли ? Оправданието, че така или иначе ще "санирате" (тук едвали знаете значението на думата) ама вие дискутирате тук термопанели, е толкова нелепо.
А дали аз се грижа за нещо, нека само тези които ме познават лично, да ме оценяват.Не анонимните анархистично настроени участници в някой форум,които се държат като пакистански мигранти,но предявяват претенция за права, като на законен потомствен жител на Швейцария.
Нямате културата,да разсъждавате на тази тема,ако не вярвате попитайте ваши познати в коя да е европейска държава и питайте,къде аджеба могат да направят това което смятате да правите вие.
caliacra - напреднал
stivemaster написа:
Не знам кое ви кара да да се възмущавате от забележката,познаването на закона ли ? Оправданието, че така или иначе ще "санирате" (тук едвали знаете значението на думата) ама вие дискутирате тук термопанели, е толкова нелепо.
А дали аз се грижа за нещо, нека само тези които ме познават лично, да ме оценяват.Не анонимните анархистично настроени участници в някой форум,които се държат като пакистански мигранти,но предявяват претенция за права, като на законен потомствен жител на Швейцария.
Нямате културата,да разсъждавате на тази тема,ако не вярвате попитайте ваши познати в коя да е европейска държава и питайте,къде аджеба могат да направят това което смятате да правите вие.
Аз достатъчно дълго съм живяла в чужбина, за да знам, че не всичко там е цветя и рози. Знам и как се използват тези "пакистански емигранти", на които им се плаща жълти стотинки за работа, за която местните ще вземат шапка пари. Видяла съм го с очите си. Така че, моля оставете менторският тон и ако не можете да помогнете със съвет, не пречете на дискусията. Благодаря предварително.

П.С. Санирането на сградите обхваща следните основни видове дейности:
1. Подмяна на дограми и стъклопакети ;
2. Полагане на топлоизолационна система по фасадите на сградата ;
3. Полагане на топлоизолация по подовата плоча над сутерена ;
4. Обновяване или подмяна на покривното покритие (керемиди, хидроизолация, обшивки ), и едновременно с това полагане на топлоизолация ;
5. Обновяване на общите части на сградата, подмяна на ВиК инсталации, както и други ремонтни дейности;

Точно това правим в момента в нашата сграда (общите части вече са с подменени прозорци, входна врата и стълбището е прекрасно - продължаваме нататък, малко по малко, че парите не ги берем по дърветата. :evil: А тръбите вече ги подменихме миналата година..). :)
Последна промяна от caliacra на чет апр 07, 2016 12:40 am, променено общо 5 пъти.
nikolov333 - майстор
Добре де stivemaster..принципно си прав и на предната страница съм го писал.. те в Европа и пране нямат на балконите си, но у нас има ред за остъкляване на тераси и аз съм го правил по-закон, както е описано тук.. http://www.varna.bg/bg/articles/463/Изд ... оекти.html. Какво следва, че ако трябва да сме Европейци трябва да си променим законите или да не правим така, защото в Европа не го правели??? :partyman:
stivemaster - майстор
Ако сте била на запад и сте видяла въпросните Пакистански и Авганистански мигранти да работят, това вече е събитие ,какво ли са работели ?Човек от такова място не би могъл и да ти измете качествено ,(друг е въпроса как ще му намериш метла в Швеция даречем).
Аз много добре те разбрах caliacra,ти не ме разбираш.Аз знам, защо сте направили общите части,знам и защо сте сменили тръбите,само дето това изобщо не е част от проект по саниране,а просто ремонти на парче. И санирането не включва само това което се наложи да прочетете и препишете оттук-оттам.Включва и промяна на фасади,разпределение или предназначение на определени стаи за всички етажи,ремонт на асансьорите и вертикалната планировка около етажната собственост.
То започва само и единствено, след изготвяне на проект,а той самия се прави само и единствено,ако заснемането покаже, че в сградата има хляб и конструкцията и е в лесно поправимо състояние.Всичко друго е точене на фондове.


А към Николов,аз съм от Варна колега,хайде ако обичаш да ми кажеш къде е тази законна тераса да дойда да я видя !
Обърни внимание на условието за издаване на разрешение - "Остъкляване на балкони и лоджии, с изключение на разположените към първостепенната уличната мрежа"
Мога да заложа пари, че ти не отговаряш на това условие.Защото в термина "Остъкляване" не се включва демонтиране на парапета който в някои случаи има и носеща функция. Лекомислено изграждане на оградна стена от материал за преградни стенички(5см Итонг).Демонтаж на цели панели (обикновено оградния на кухнята)
caliacra - напреднал
p.v.x написа:
Госпожо..След като сте се спрели на термопанел , препоръката ми към вас е , да не е с метални (алуминиеви) страници. Може да използвате SIP Панели.:)
Аз пак да попитам, защо да не е с метални страници? Какви са им минусите? :?:
8180 - майстор
Тъкмо се чудех кога ще се появи дежурният противник на ремонтите на балкони.
stivemaster написа:
Аз много добре те разбрах caliacra,ти не ме разбираш.Аз знам, защо сте направили общите части,знам и защо сте сменили тръбите,само дето това изобщо не е част от проект по саниране,а просто ремонти на парче. И санирането не включва само това...
То започва само и единствено, след изготвяне на проект,а той самия се прави само и единствено,ако заснемането покаже, че в сградата има хляб и конструкцията и е в лесно поправимо състояние.
Колега,
Тук "саниране" в някакъв имагинерен европейски смисъл ли дискутираме?
Ако Дамата беше употребила "топлоизолиране на фасадата" щеше ли да има шанс за по-джентълменско отношение? Същото за "заклеймяването" на Модератора.
Къде пише, че "ремонти на парче" (основна тематика на Форума) са забранени?

Така като те чета действително скоро тези стари жилища ще се населят с "безхаберни талибани".
Хората се опитват да СТОПАНИСВАТ, а бюрокрацията (вперена в рушвета) реално ги блокира.

Вероятно късното включване в Темата ти е попречило да се ориентираш/"разбереш":
caliacra написа:
Това, което сега смятаме да направим е да махнем вътрешните прозорци и да я приобщим към хола, без да рушим никакви стени - все пак, не мисля да срутваме блока на главите си.
Ако можеш помагай с правилни и законни съвети, вместо да ни споделяш, вероятно, неосъществимите си мечти.
Пътят към тях, апропо, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО минава през личните ни "кочинки", които НАС чакат.
stivemaster - майстор
От една страна сте прав г-н модератор за безхаберието на управляващите,но оттам нататък не уцелвате проблема.
Джентълменско отношение, можете да получите от двуличен мазен англичанин,аз предпочитам "право куме в очи" и затова мисля че ме ценят в личен и професионален план (за този форум нямам претенции).
Ще си позволя едно лирично отклонение :
Представете си че форумите наистина са сациални мрежи и хората наистина вземат да се събират обменят мнения ,нагласи визии и постепенно узреят че могат да провеждат дори политика,защото са много оттам силни.
Та в тази насока, ще ви кажа че грешните решения на администрацията, не ни оневиняват, защото ние сме принципала, ние сме им разрешили и ние носим отговорност.Оговорност като тази, да позволиш на една мишка да подпише договор с Турция и въпреки това, да изгражда граница за над 100млн.лв.Пари достатъчни за около 10 домостроителни комбината ,работна ръка за които - бол, сграден фонд - ужасен.Едно държавно обединение на такива управлявано от западен мениджър може да направи такава дейност че ....
Представете си едни не толкова продажни мекерета като сегашните, които поставят въпроса за еврогрантове, пъти по големи от досегашните .Сега доколкото имам информация, проектите за саниране достигат над 250лв/кв. за саниране.Един домостроителен комбинат може да докара панелка с изолация по стандарт клас А ,за не повече от 500лв/м2.
Ако и банките имаха представа, как се работи тяхната работа и не блокираха бизнеса, а кредитираха както и тези бзнки от които ползват ресурс на 1-1.5% нали се сещате че нямаше да смогнат да правят панелки,ако се доплаща само 250лв/м2 с ипотека.
Ето това е визия,ето така смятам аз че трябва да се мисли а не на дребно,на парче с битовизми и като талибан.



Сега вече ще обърна внимание и на пожеланите ЗАКОННИ методи за решаване на проблема на г-жата от темата но на парче .
Самия аз съм изпълнявал вече такова :
Входа си поръчва добре обмислен проект за приобщаване на северни тераси ,на 8 етажа гарсониери.Проекта включва сваляне на парапетите и изграждане на стоманена носеща конструкция която окача товара от обшивката на оргадните панели и конзолно на етажните плочи .Обшивка от циментофазер отвън и гипсокартон отвътре.Пълнеж от минерална вата.Подпрозоречната стена се намаля във височина с 15см а вратопрозореца се маха.В няколко от апартаментите върху нея са поставили плот и се е получила кухненска маса.Шпаклована и измазана терасата се възприема като пломба защото коренно се различава от останалата част на блока.Цената беше 2500лв на апартамент,което е много добра цена според мен,макар че са минали вече 8 години и днес цената би била по висока.
nikolov333 - майстор
Въпреки, че съм съгласен с казаното, "право куме в очи" ти казвам, че не това е начина за отстояването му, ако идеята е нещо да се промени...в случая само си чешем клавишите..:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: