• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
niki292002 - специалист
Здравейте. Разполагам с хол голям 32 квадратни метри. Искам да го разделя по средата с преградна стена и да станат 2 малки стаи - за по 1 човек. Сигурно едното ще стане мини дневна, а другото спалня. Сега имам няколко въпроса:
1. Колко горе долу ще струват материалите за преградната стена (от гипсокартон и вата за звукоизолация, поне колкото да не се чува какво шепне човека в съседната стая) с размери - почти 3 метра височина и 3.60 широчина.
2. Как да проветрявам по-вътрешното помещение ? Понеже то няма да има прозорец.
3. Как мога да осветя вътршното помещение, така, че да не натоварва очите ?
4. Мога ли да сложа стойка за велосипед на тази стена ? (велосипеда е горе долу 40-50 килограма) Предполагам, ще сложа нещо на мястото, на което ще монтирам стойката. Също, проблем ли е паркета на земята, или мога да го продупча него заедно с пода за да мога да сложа дюбелите ?

Благодаря ви предварително. :)
dundurma - специалист
кво е тва колело 50 кила бре :shock: :shock: :shock: :? :? :? :? :?
niki292002 - специалист
Когато го кача горе в апартамента, закачам върху него една чанта с резервните му части (вилка, вътрешни и външни гуми, заден амортисьор и т.н.)
iliya_i - майстор
niki292002 написа:
Когато го кача горе в апартамента, закачам върху него една чанта с резервните му части (вилка, вътрешни и външни гуми, заден амортисьор и т.н.)
Мазе нямаш ли, че държиш тези неща там, за да са ти под ръка по всяко време? И не ти ли омръзва всеки ден да ги закачаш и откачаш?
niki292002 - специалист
Имам, ама то вече толкова пъти ги разбиваха, че вече вратата му не прилича на врата. И да омръзва ми, но за сега нямам друг вариант.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Колелото го провесваш на тавана, нали е плоча?
niki292002 - специалист
И така става, да го провеся. Но на мен са ми по-важни отговорите на другите въпроси.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-))) Ако дадеш точните размери на помещението/стената, мога да ти сметна материалите, но що пък да не си ги сметнеш сам, нали. Включи и врата :-)
Няма да проветряваш вътрешното помещение (ха-ха-ха). Бас ловя, че има комин, ако никой не е вързал гадна камина към него....
Има лампи с цветна температура близка до ествественото осветление, ще си купиш, ще си осветяваш
Сега, би ли ми казал, защо е цялата тази работа?
Pooh - майстор
niki292002 написа:
Здравейте. Разполагам с хол голям 32 квадратни метри. Искам да го разделя по средата с преградна стена и да станат 2 малки стаи - за по 1 човек. Сигурно едното ще стане мини дневна, а другото спалня. Сега имам няколко въпроса:
1. Колко горе долу ще струват материалите за преградната стена (от гипсокартон и вата за звукоизолация, поне колкото да не се чува какво шепне човека в съседната стая) с размери - почти 3 метра височина и 3.60 широчина.
2. Как да проветрявам по-вътрешното помещение ? Понеже то няма да има прозорец.
3. Как мога да осветя вътршното помещение, така, че да не натоварва очите ?
4. Мога ли да сложа стойка за велосипед на тази стена ? (велосипеда е горе долу 40-50 килограма) Предполагам, ще сложа нещо на мястото, на което ще монтирам стойката. Също, проблем ли е паркета на земята, или мога да го продупча него заедно с пода за да мога да сложа дюбелите ?

Благодаря ви предварително. :)
1. 200-300 лв.
2. Направете оберлихт - прозорец в горния край на стената. Или не правете стената до тавана, но тогава заминава звукоизолацията. :wink:
3. Всякакви скрити и приглушени осветления не натоварват очите - избор голям.
4. Принципно може, но наистина за тавана, ще е по-удачно ... и евтинко.
4.1. На паркет и дървени подове изобщо, може да се монтира директно с рапидки, но проблема идва, ако след време решите да го махате - под стената не може да се демонтира, без да се демонтира и самата стена.
niki292002 - специалист
n_a написа:
:-))) Ако дадеш точните размери на помещението/стената, мога да ти сметна материалите, но що пък да не си ги сметнеш сам, нали. Включи и врата :-)
Няма да проветряваш вътрешното помещение (ха-ха-ха). Бас ловя, че има комин, ако никой не е вързал гадна камина към него....
Има лампи с цветна температура близка до ествественото осветление, ще си купиш, ще си осветяваш
Сега, би ли ми казал, защо е цялата тази работа?
Понеже ще се нанася и още един роднина, трябва и още една стая. Мисля, че още в началото написах размерите на стената - 3 на 3.60. (3 метра висока и 3.60 широка) И не, вече няма комин. Но дори и да имаше, той беше само за кухнята. А сега не мога да се възползвам от него, понеже съседа на 7-я етаж го е прекъснал. (естествено без да пита някой от съседите под него)
А точно този оберлихт искам да избегна. Явно ще се оставя отворена вратата при нужда от проветрение.
  • 1
  • 2

Тема "Разделяне на хол." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: