Мнения и въпроси за хола
stefarata - специалист
След като сменихме вратите вкъщи останаха едни много грозни дупки между тях и паркета. С какво би било най-удачно да ги запълня? Някакъв силикон (цветен), лак или нещо друго?
Прикачен файл:
13059452_1185431061467350_1493843170_n.jpg
13059452_1185431061467350_1493843170_n.jpg (30.88 KиБ) Видяна 10096 пъти
Chefo77 - майстор
Цветен силикон или кит за дърво - в подходящ цвят.
Привет на всички. Ще използвам темата да задам въпрос за цветните китове за дърво, но първо малко предистория: Става въпрос за фуга между естествен паркет и гранитогрес. Първоначално си мислех да я запълня с фугиращата смес, с която ще фугирам плочките, но бързо се усетих, че това е равносилно на редене на паркет без технологична фуга. Фугата не е къса, така че според мен ще има значение с какво ще бъде запълнена. Не искам да слагам преходна лайсна по ред причини. Дърпам се малко и от цветния силикон, понеже се ограничавам цветово (но ако не намеря друг вариант ще клекна та този). Та тук вече следва въпроса: цветните китове за дърво имат ли някаква еластичност, която да обира движението на паркета или не и ще имат ли те почва у нас? Моля, който е наясно или се сеща за друг вариант да сподели. Ще се радвам на всякакви мнения. Благодаря предварително.
miliad - майстор
Еди, пяна ли имаш в предвид!? Оставам с впечатление, че това е видима фуга между две различни подови покрития.
Аз освен за цветен акрилен силикон друго не се сещам.
Китовете нямат еластичност,цветните восъци ще се износят, пък и цената...

П.С. Може да смесиш два цвята силикон и да си направиш цвят.
Да видима фуга е. За смесването на два цвята не се бях сетил. Благодаря за инфото. Това ще го правя чак другата седмица така, че имам още време за размисъл.
EDI - майстор
Имам предвид полиуретан от салам, ако цветовете подхождат.Освен силикон и полиуретан, май няма друго подходящо.Може и епоксидна смола с пълнител някакъв и оцветител, да речем, но няма да е еластична.
zmiori - специалист
Навремето правихме "кит от боя /лак/ и прах от шлайф изсърган от същия материал.
miliad - майстор
zmiori написа:
Навремето правихме "кит от боя /лак/ и прах от шлайф изсърган от същия материал.
Не е приложимо в конкретния случай, ще се спука.

Тема "Запълване на фуги около паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: