Мнения и въпроси за хола
Здравейте,
започваме ремонт в дневната. Понеже помещението е малко, решихме, че светлината от френските прозорци ще създаде усещане за простор. Въпросът ми е свързан с промяната в закона за етажната собственост...счита ли се преустройството на обикновен прозорец във френски за промяна на архитекутрния вид на сградата и необходимо ли ми е съгласие на 51% от живущите?
niki292002 - специалист
В нашия блок всеки си прави каквото си иска. А в блока на един приятел, тези на последния етаж са си вдигнали още 2 етажа незаконно. (не са искали разрешение от никого, подаваха жалби, трябва да го премахнат но не го правят) Попринцип се изисква и разрешение за затваряне на тераса и дори смяна на дограма, но само попринцип.
пон май 09, 2016 10:51 amboriananik написа:
Здравейте,
започваме ремонт в дневната. Понеже помещението е малко, решихме, че светлината от френските прозорци ще създаде усещане за простор. Въпросът ми е свързан с промяната в закона за етажната собственост...счита ли се преустройството на обикновен прозорец във френски за промяна на архитекутрния вид на сградата и необходимо ли ми е съгласие на 51% от живущите?
Как мина ремонта? Някой направи ли проблем?
Димитър Димов - специалист
чет мар 24, 2022 11:47 amtheco0l написа:
пон май 09, 2016 10:51 amboriananik написа:
Здравейте,
започваме ремонт в дневната. Понеже помещението е малко, решихме, че светлината от френските прозорци ще създаде усещане за простор. Въпросът ми е свързан с промяната в закона за етажната собственост...счита ли се преустройството на обикновен прозорец във френски за промяна на архитекутрния вид на сградата и необходимо ли ми е съгласие на 51% от живущите?
Как мина ремонта? Някой направи ли проблем?
И на друго място го бях написал:при прашасали теми проверете първо кога за последно е влизал този към когото е питането.Този тук не е влизал от коледа на 2020г.Пък знаели човек може да стане чудо и да ви отговори.

Тема "Преустройство на обикновени прозорци във френски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: