Мнения и въпроси за хола
Моята панелка от 80-те години е метални каси на вратите.НЕ ИСКАМ да сменям врати,да разбивам каси,да ми монтират камуфлажни такива.Възможно ли е да "освежа" с лепене на первази или някакъв профил около касата? Ако може с какво лепило? Естествено има малка фуга и неравности между касата и панела-искам да скрия точно това.Дайте съвет,благодаря.
joroantonov - специалист
Може естествено! Гледай на вратите като на дупка за врата и си поръчай само каси и первази. Лепиш със силикон и си готова!
nikolov333 - майстор
Става с дъски 1,5х3,5см, може и с други размери, но между дъската и касата ще трябва кит, защото няма да легне плътно. Лепенето може да стане с монтажно лепило ако не са криви дъските, иначе може да се наложи да се фиксират със стяги, докато стегне лепилото или с дибли и видии.. :idea: http://www.praktika-bg.com/index.php?id ... er=product

Прикачен файл

перваз1.jpg
Благодаря на всички, малко ми е сложно това с дъската върху металната каса.Мислех си за нещо по леко,по тясно,само да го залепя с монтажно лепило.Явно не съм много наясно,но това ми е в главата.Сега да питам друго:Става въпрос за кантиране на пдч плоскост.Опитвала съм в Бриколаж.На третия месец канта с дебелина 0,4 мм започна да се отлепя по ъглите.Чудя се и търся някакви еластични кантове с U профил,които да не се лепят,да се поставят с натиск.Само идея,нищо повече.Разбрахте ме,надявам се.

Тема "метални каси врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: