• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
stelfy - напреднал
Здравейте,

Предстои ни смяна на дограма на френски прозорци и бих искала да имам възможност за отваряне към външното пространство на голяма част от помещението, което би могло да се постигне с механизми тип Фолксваген, обаче цената им е супер висока! :( Към 1200лв. е единия (немски), а на нас ни трябват 3.

Въпросът ми е дали съществуват някакви по-бюджетни Фолксваген механизми, които да не са все пак чак толкова бюджетни, че да се развалят за нула време?
MASTER - специалист
Много интересна цена сте намерили, дори и за двоен мханизъм да става дума ми се струва прекалена.

Всички механизми са на един принцип и са еднакво надеждни.

В България по мой спомен са разпространени механизмите на Maco, Rotto, Winkhaus, Siegenia-AUBI

Въпрос на един гугъл е да намерите дистрибуторите и да се осведомите за цена. Имайте предвид, че фирмите произвеждащи прозорци ползват допълнително около 20-30 % отстъпки.

Интересно ако намерите добра цена какво смятате да направите - да си поръчате само рамките и да си ги асемблирате сами ли ? Не е невъзможно, но трябва да имате или малко опит, или поне средни технически познания.

Дано да съм бил полезен.
Има и по евтино.Турски vorne около 300 лв.зависи от размера .с монтажа не повече от 500лв
stelfy - напреднал
Благодаря за информацията.
Надявам се, че фирмата за дограма, която сме избрали би била склонна да работи с Vorne, вместо със Siegenia.
VLADO66 - майстор
stelfy написа:
Благодаря за информацията.
Надявам се, че фирмата за дограма, която сме избрали би била склонна да работи с Vorne, вместо със Siegenia.
Ами надали ще иска по простата причина че трябва да даде гаранция за дограмата :wink:
stelfy - напреднал
Доколкото разбрах, гаранцията е отделно за дограма, отделно за обков и отделно за нещо трето... В този смисъл Vorne-то също е с гаранция и производителите на дограмата може пък да решат, че това не влиза в конфликт с тяхната политика. Не пречи да (п)опитам :)
gnt69 - майстор
stelfy написа:
Доколкото разбрах, гаранцията е отделно за дограма, отделно за обков и отделно за нещо трето... В този смисъл Vorne-то също е с гаранция и производителите на дограмата може пък да решат, че това не влиза в конфликт с тяхната политика. Не пречи да (п)опитам :)
Не пречи да попиташ като намекнеш че може и да ги смениш. :partyman:
XpacTa - специалист
Аз имам такъв прозорец направен от Ролпласт. Целия прозорец (мисля че е около 2600 на 2200) струваше около 1300 лева (по спомен). Обкова е Winkhaus и засега няма проблеми (сложихме го някъде октомври 2014-та). Не препоръчвам фирмата, но ако всички други държат високи цени си струва.
martobas - специалист
Може би, си поставил/а дограмата, но лично за мен тази система фолцваген не е много удачна за жилищни помещения. По-подходяща е, поне за мен, за заведения. Ако все пак е взето решение да се постави в апартамент или къща, е хубаво да има предвидена една врата със стандартно отваряне, особено, ако се излиза към тераса или двор. По-практично е, след време ще се убедиш, че е така. Това е мое мнение, не е нужно да се съобразяваш с него :)
stelfy - напреднал
Отпаднаха тези механизми, оставихме стандартни врати.
  • 1
  • 2

Тема "Фолксваген механизъм за дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: