• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
prascho - майстор
emosms написа:
............

Иначе, 1 см подова изолация +3 mm от онова руло не отказвам. И да си ходя по чорапи зимата, надявам се... :D.
Мислиш ли, че 10мм подов ХПС прави чудеса? Може би по Коледа :lol: .
prascho - майстор
emosms написа:
Прекратявам с точките по стените :D. Бояджийството ми е най омразната работа.

На 2 от стените имах огромни проблеми (с въпросните бои не може да се боядисва на кръпка). Една от стените я мазах 8 пъти.
На друга, боята оригиналната прозира.
Taм си преправях ел инсталация, окабеляване.
И двете вървят към тапет като гледам.

Точки мога да си прекарам колкото и каквито искам, да си ги шпакловам, но после нито ми се боядисват стени, нито има бюджет за бояджия.
Тези пробвал ли си ги: http://www.vamak-ltd.com/lateks-aqualin-saten.html
Боядисването е трудоемко, но не е най-омразната работа в строителството. Вярно бе, то бояджията изправя стената :-D .

П.П. Аз останах изненадан от грунда им. Прави кристален тънък "филм" /слой/. Отделя повърхността от шпакловката и по този начин изравнява попиващата способност на стената във всички точки. Ползвал съм боите и без грунда. Минах един таван на баня 4 пъти докато придобие облик. С грунда нещата заспиват след втората ръка.
emosms - специалист
Става въпрос за 16 квадрата, 2 стени боядисани с различен цвят.
На отсичането клепам тавана и съседните стени.
Като ги оправя тях, наклепвам стената (ей сега съм я наклепал пак).

С въпросната боя, не може да се боядисва на кръпка и самото отсичане изглежда по-тъмно.
Един път го докарах, като художник, леко топих четката в много разредена боя/вода за да не маже по-тъмно.
Боядисваното с четка стои по-тъмно от боядисваното с валяк.

Обаче оклепах съседните стени..
И на едната стена съм бързал с валяка и стои на по-светли ивици, като пижама. В зависимост от осветлението може и да не се вижда.
Ама вече, като си оправях тавана съм наклепал боядисаната стена.
Не съм пробвал още с хартиено тиксо.

Не знам каква боя да купувам вече, тази мефисто поне е евтина. Покрива добре но се боядисва трудно с нея. Иначе досега 30-40 лв съм дал за тези 16 квадрата и пак е за боядисване.
А отсичането иска нерви, не е до боята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Айде и аз. Първо боядисваш таван. После отсичаш с четка и веднага минаваш стена с мечето. На порцийки, преди да изсъхне. Дай снимка на четката с която клепаш наред. Вероятно е неподходяща. Такъв леворък не съм срещала наживо :lol:
п.с. Избягвай тиксото, че се случва да вдига боята, пък и понякога подлива под него
prascho - майстор
Щом има разлика между четка и валяк при нанасяне, не бих се съласил, че боята е супер :). По принцип се минават първо ъглите с четка и след това мацаш с валяка. По подразбиране първо тавана боядисваш, щото може да капнат капки върху стените при нанасяне.

П.П. Да не си много капризен, чак пък толкова да се забелязва разлика между четката и валяка. Впрочем, никога не ползвай дунапренено мече. Винаги синтетично с твърда пластмасова подложка за да може при натискането да се разнася равномерно. Поне така е при мен :).

Ако трябва отсипи в една кофичка от кисело мляко малко от боята, която ще ползваш с четката за ъглите и разреди с вода мъничко за да го докараш до цвета на валяка. Също така не си мисли, че при боядисването цвета при нанасянето остава като краен. Може след 4-5 часа да се види.
emosms - специалист
Абе добре е четката, не знам кога ще я снимам. Не знам и кога ще боядисвам. Но ще гледам да и кача снимка

От много неща на главата съм зациклил и нищо не правя, освен на работа каквото трябва да се прави.
Ремонтите не са спешни засега, ей така се влачи работата :D :D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Споко. Има по-важни неща в живота
prascho - майстор
Мда...има по-важни нещата в живота от работата :-D .
  • 1
  • 2

Тема "Ламиниран паркет с подложка 1 см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: