• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
emosms - специалист
Здравейте,

Мисля да слагам паркет в един хол-кухня. Цялото помещение е с плочки.
Ще слагам паркета за да е по-уютно в холовата част, и за да си прекарвам разни кабели отдолу.
(Примерно, телевизора ще е на маса на колелца по средата на холовата част. Стените ми трябват)

Обмислям няколко неща:

1. За да пусна кабелите, най-вече захранващ и коаксиален, ми трябва над 5 мм дебелина на подложката.
1.1. вариант 3+5 мм подложка
1.2. вариант 5мм подложка + 3 мм руло
1.3. Най-харесващия ми вариант - 1 см фибран. За сега съм видял да продават само в един квартален магазин в Пловдив, и цената определно не ми хареса. Къде го има по разни складове?

2. За да подсиля 'Пода', смятам да сложа 9 мм нешлайфано осб:
2.1. На прехода от паркета с плочки. Примерно ивици с ширина 20 см, залепени с някакъв монтажен кит за пода?
2.2. На мястото под дивана, крачетата да лягат върху осб.
2.3. Това нешлайфано осб може ли да направи проблеми? В помещението не очаквам никаква влага. Доколкото знам е повече пълно с лепила и т.н. и понася дори външни условия, за разлика от ПДЧ.

3. Омекотяваща подложка - руло 3мм
3.1. да имам някаква подложка между паркета и осб основата, където ще слагам осб
3.2. за да изравня разликата от осб 9мм (такова стандартно има във фирмата за разкрой), и фибрана 10 мм. Фибрана е по-мек от осб и един милиметър разлика едва ли ще е проблем.

По всички точки приемам корекции и коментари. С благодарност.
Още не съм стигнал до изпълнението и така съм претрупан със задачи за след работа, че не знам ще стигна ли скоро.

Поздрави!
vgeorgiev - специалист
Защо не изрежеш канал в пода и да си пуснеш кабелите ?
Chefo77 - майстор
vgeorgiev написа:
Защо не изрежеш канал в пода и да си пуснеш кабелите ?
Защото е в пъти по-лесно да изреже фибрана, вместо да копае канал.
3+5 мм недей. Няма смисъл. Има 8 мм българска подложка от XPS, която представлява точно 3+5 мм, залепени една за друга :) На 100% трябва да я има в Алати, а такъв магазин в Пловдив със сигурност имате. Ако ти е ниска осмицата - виж Строймаркет дали няма да ти доставят 1 см фибран. Само гледай да е ПОДОВ, а не фасаден.
emosms - специалист
Ееее, алати :D. Ще ги проверя.
Благодаря за съветите.

Канал ми мина през идеята да копая, но ще вдигна невъобразим прахоляк. И ме е жал да режа плочките.

8 мм от тази подложка в алати и 7мм osb също е вариант.

Като цяло има още един конструктивен проблем - цокъла на плочките е висок 7 см, первазите за паркет също имат някакви височини.... така че тр. да го напасна без да къртя цокъл....

Иначе, 1 см подова изолация +3 mm от онова руло не отказвам. И да си ходя по чорапи зимата, надявам се... :D.
Chefo77 - майстор
2 мм подскача по-малко. :wink:
Primus - специалист
Ще слагаш ли от онази хидроизолация на фугите (в тубичка)?
djpatzo - специалист
Помисли много добре при прекарването на кабелите, именно както казваш ти, коаксиален. Я вземи пусни за всеки случай и ФТП, че навлиза доста бързо IP телевизията :)
emosms - специалист
Каква хидроизолация?

Мислих за фтп, а hdmi от компютъра със сигурност.

Също и за аудио уредбата. А ако трябва да предвидя няколко хода напред... възможни размествания в стаята.... комбинации...

Паркета в крайна сметка може да се разглобява, при крайна нужда :D
djpatzo - специалист
emosms написа:
Каква хидроизолация?

Мислих за фтп, а hdmi от компютъра със сигурност.

Също и за аудио уредбата. А ако трябва да предвидя няколко хода напред... възможни размествания в стаята.... комбинации...

Паркета в крайна сметка може да се разглобява, при крайна нужда :D
Аз имам прекарани кабели и точки през метър на стените :) Иначе тръгват от една голяма разклонителна кутия близо до компютъра, но мога да си ги въртя де :D :D :D
emosms - специалист
Прекратявам с точките по стените :D. Бояджийството ми е най омразната работа.

На 2 от стените имах огромни проблеми (с въпросните бои не може да се боядисва на кръпка). Една от стените я мазах 8 пъти.
На друга, боята оригиналната прозира.
Taм си преправях ел инсталация, окабеляване.
И двете вървят към тапет като гледам.

Точки мога да си прекарам колкото и каквито искам, да си ги шпакловам, но после нито ми се боядисват стени, нито има бюджет за бояджия.
  • 1
  • 2

Тема "Ламиниран паркет с подложка 1 см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: