Мнения и въпроси за хола
  vessk0 - помощник
Здравейте, може ли да ми препоръчате към кого да се обърна за оценка на връзките или състоянието на панелен апартамент и по-конкретно една стая (дневна)? Блокът е от 1987-88г, тоест на около 30 години, а никога не е правено саниране или подобна профилактика. Натоварил съм на теоретичния лимит въпросното помещение и постоянно ме яде от вътре дали няма в даден момент всичко да се срути под краката ми...
Стаята е 17кв.м, 1700кг са поставени по периферията ѝ - допълнителни стени и таван на около 5-10см от бетонните (изградена стая-в-стая).
В новосформирания квадрат с площ около 12кв.м има плаващ под със собствено тегло 450кг. Върху него има разположена техника и дребна мебел с общо тегло около 300кг, тоест остава мегдан за един, пряко сили 2-ма човека да се разхождат вътре...
Едни познати строителни инженери ме увериха, че нямало да има проблем, но необосновани думи и само приказки на теория не могат да ме успокоят, още повече след случая наскоро в подобна панелка в Русия, където целият вход се срутил точно за 2сек...
Казаха ми, че щом е периферията, теоретичния лимит от 150кг/м2 се увеличава, поне в центъра, заради това, че по-голямото тегло е разпределено по периферията и е било достатъчно да го смятам 2 пъти, тоест сега в новосформирания под като площ от 12м2 мога да го натоварвам отново с 150кг/м2... 8-[
vgeorgiev - специалист
Може ли малко по-подробно, моля?
Имал си стая 17м2, застроул си я покрая и сега е 12м2. Защо е направено това ?
vessk0 - помощник
Домашно студио е причината.

Тема "Натоварване на подовата плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: