Мнения и въпроси за хола
Здравейте, имам следния проблем, правя ремонт и след като махнах тапетите се появи пукнатина, искьртих шпакловката която беше направила корем и се оказа че панела е пукнат и едната му част е по издадена, как да прикрия това освен с гипсокартон? Ако се шпаклова пак ще се образува корем...
nikolov333 - майстор
Това не е проблем за прикриване.. а за проучване. Бива да разпиташ и съседите под вас, как е положението у тях и ако са разбивали големи отвори в панелите трябва да обсъдите проблема на събрание на входа..
kozl - майстор
Трудна работа това с проучването. Но такова е наше племе да не тачи правилата и разказва им играта.
На времето капитана в казармата повтаряше.
"Целта на обучението е да e6e майката на обучаемия, а целта на обучаемия е да e6e майката на обучението."
Те такова племе сме. Пукаме и се гънем но сме му е6али мамата.
VLADO66 - майстор
Шпакловката беше ли напукана?Панела може да е бил сложен при строежа така.И защо ги махате тия тапети?Не са ли ви казали че така блока може да се срути. :-D
Да колега шпакловката беше напукана. Распитах тук там и ми казаха че там са съединявани две плочи. Благодаря за отговорите, но ще питам и друго, може ли по тази стена да се налепи най тънкия итонк но не по цялата... Един вид да стане нещо като недовършен зид, стена на две нива :D ...ако ме разбирате... :D
VLADO66 - майстор
Може, но трябва да имаш здрава основа.Грундираш с бетонконтакт и действаш.
toshetozaz - специалист
Колко е дълга тая стена?Ако е 5-6 метра ще се изгърбиш от тоя итонг.Защо не помислиш за картон на конструкция.
1.Стената от картон е по-лека от тази с итонг
2.Изолацията е пъти по-добра от тази с итонг
3.Става по-бързо
4.Работи се по-чисто.
Да колега, тва е другата ми опция. Съгласен съм с теб.

Тема "пукнатина в панела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: