• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
boqnkov - специалист
Колега до къде си стигнал? Аз да ти кажа, ако не е късно да помислиш за друго разпределение. Просто този телевизор в средата ще създава много дискомфорт. Проиграл ли си други варианти? На мен ми идва един на ум, ако не е късно де. Ъглов диван до прозореца като лежанката да е до прозореца. Маса за хранене на мястото на сегашния диван и ТВ и бюро на стената където сега е масата със столовете. Така ТВто ще се гледа и от хранещите се и няма да обикаляте нищо в средата на помещението.
emosms - специалист
Ъглов диван до прозореца е кофти, много е тясно там. Половината диван ще гледа към кунята.
Ще си с гръб към прозореца, тъпо.
Много са ми тъпи такива разпределения с ъглови дивани, където на едно от положенията тр. да си кривиш врата за да гледаш тв.
Много неудобно.
И трябва да сложа минидиван. Аз искам да взема нормален, където и на двете страни да може да легнат двама души, или спокойно да седят 4-ма и да им е широко.

Също, не забравяй, че между срещуположните стени има 4-4.4 метра. Ако сложа диван горе до прозореца, а телевизора е на стената на кухнята, или на отсрещаната, ще е доста далече.
Може да се реши с по-голям телевизор, ама.. не ми е комфортно телевизора да е толкова далеч, през цялата стая отсреща.

Също, холовата секцийка, или каквото е там, на един ред с кухнята, на една стена, не ти ли се вижда малко циганийка?
А къде ще сложа бюрото с компютъра?

Ето с диван в ъгъла, макар че масата не е точно където предлагаш
- http://i.imgur.com/4D4mLxx.jpg

А ето моя вариант: http://i.imgur.com/KhKrMLq.jpg

Бюторо, етажерките и масата с конзолата за тв са готови. Масата е 36 мм пдч, нисък център на тежестта, междинния делител е даже 72 мм.
Към масата има завинтен с амнайсе винта един студеноогъван профил, прахово боядисан и конзола за VESA mount.
Масата е бетон, тежи, плъзга се мазно на колелца. Не ми се вярва някой да е в състояние да я обърне :mrgreen:
Готова е от 2 месеца, все пропускам да я снимам.

остава... паркет на пода, отдолу повдигане заради всичките кабели за тв и аудио уредбата, после дивана, кухненска маса и столове, телевизор и хладилник :D
  • 1
  • 2

Тема "Идея за холови етажерки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: