• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
emosms - специалист
Изчерпан откъм идеи :D.
От 28м2 хол-кухня, не останаха стени...
Иначе не е тясно, бива.

Мъча разни варианти, но не ми харесват.
Този куб над бюрото, с тези прекъсвания, няма да е така претрупан, по просто ще е.
Идеята е над бюрото да има етажерка на 3 реда, а над дивана само най-горния ред (1.80 от пода) да не си блъскаме главите.
За класическа секция, или някаква модерна с ТВ няма място. Телевизора е на маса в средата.

Дивана може и да не е ъглов и да се освободи едната стена. Но тогава има място за трима души и никой не може да се излегне.
Също, ако на дясната стена има секция, няма да може да се добави фотьойл.

Изображение

Изображение

Изображение

Някакви вдъхновения?
iliya_i - майстор
Ако етажерката над дивана е широка 30 -35 см, няма как да си удряш главата, ако я напращиш на два реда до 1.5 м. от пода (освен ако не си 1.5 седнал :-D ). Защото при ставане краката те изхвърлят напред. А отзад те подпира и облегалката на дивана.
emosms - специалист
iliya_i написа:
Ако етажерката над дивана е широка 30 -35 см, няма как да си удряш главата, ако я напращиш на два реда до 1.5 м. от пода (освен ако не си 1.5 седнал :-D ). Защото при ставане краката те изхвърлят напред. А отзад те подпира и облегалката на дивана.
По принцип да, етажерката ще е даже 28 см дълбока. Повече от година ги мисля тези неща.
Обаче тези етажерки ли ще са, шкафове ли, в хола... И тогава не ми бяха ясни.

Докато се мъчих със спалнята и кухнята си мислех, абе слагаш две етажерки, лесна работа. Сега вече приближава. Какви етажерки/шкафове....
Още не е ясно :D.

Вариант с ъглов модул, два реда, шкафчета горе (само аз мога да напълня 2 шкафчета до дупка с мои боклуци).
Изображение

Над бюрото не съм го преработил, да имат цялостна идея и композиция тези подредби по стената.
Сесиите на интензивно чертане на варианти, докато ми дойде музата, взеха да ми писват много сериозно. Навремето ме кефеше.....
joroantonov - специалист
Пробвай със смяна на разположението - дивана в нишата пред прозореца и бюро и телевизор на малакта стена срещу прозореца. Над дивана спокойно може да си сложиш плитки шкафчета и етажерки.
emosms - специалист
Разпределението на плана не знам как да го променя, че да запазя и къта с бюрото.
И дивана да е с гледка към прозорците, не да стоя срещу някаква стена.

Нещо такова сигурно ще е:
- Изображение

Евентуално друга конфигурация, това са всички варианти (ама горния е най-изчистен май)
- Изображение

Накрая малко игра с бюрото, да стане по-интересно. И по-късо.
Сега е 1320, с идеята да е широко за краката, както е с шкаф отляво и кошница за компа отдясно.
Компа ще го набутам отдолу, да е в едно с бюрото и да може да се чисти под него.
Повръща ми се от плетениците с кабели и наблъскан компютър на земята (както винаги ми е било).
mironcho - специалист
Телевизора в средата на стаята няма ли да е твърде уязвим?
Не се ли получава да се монтира на стената до(над) масата или на конзола на ъгъла срещу бюрото?
emosms - специалист
Телевизора иначе трябва да е смотан в някой ъгъл и на 4 метра от дивана. Така е идеален, по диагонал срещу двете 'крила' на дивана, на ок. 2 метра.
И никой няма да пречи на гледането. Спокойно ще се минава около и зад телевизора.

Специална маса за него ще правя - с колелца. Там ще стоят и карантии от аудио уредбата.
Корпусна пдч маса. Към нея, завинтен вертикално, един студено огъван профил 80 x 40 x 1000мм, и телевизора закачен с VESA стойка на него.
Ще я правя с двойни плочи, да тежи и да е стабилна. Нещо от сорта на 1000 x 350, погледнато отгоре.
Преди това ще има поставяне на паркет с 1 см XPS отдолу, и гора от кабели под паркета.. :D.
Сега, деца като има, ще разръчкат кабелите, ще направят някоя мизерия, но не мисля че ще могат да обърнат масата или да бутнат телевизора.

Абе голяма врътня е да оползотвориш пространството. В общи линии, където може да има гардероби - всичките тр. да са с плъзгащи врати.
Иначе врата във врата и задръстване. Теснотии.
Спалнята пък е преходна, дълга и не много широка. Там правих легло 1640 x 1960 на колелца, да се върти и надлъжно и успоредно на дългата стена....

Дизайна не е топ оф дъ топ, ама ако смятат с разни конфекции говна да ми ядат от пространството... Бих ги сложил, ако цял живот ми плащат наем за загубените квадрати :D.
emosms - специалист
Въпросната маса за ТВ.
Грубичко, но от сърце. Слепването и общо кантиране изглежда по-добре, като гледам.
Евентуално и колелца под централния делител.

Изображение
Jacomo - специалист
Тая маса силно ти препоръчвам да я анкерираш за пода, че още от картинката виждам как телевизора вече е полегнал назад на пода.
Lisko - майстор
emosms написа:
Абе голяма врътня е да оползотвориш пространството.
При такава теснотия аз никога не бих оставил празно място между шкафчетата и тавана! На кого го подаряваш тоя обем??? На паяците?
  • 1
  • 2

Тема "Идея за холови етажерки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: