Мнения и въпроси за хола
kozl - майстор
Това ламинат ли е или естествен фурнир?
Прилича на ламинат, но по снимката не съм сигурен.
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
lov написа:
Само насока за дирене. Първите две излезли с търсачката.
http://www.meldekor.bg/bg/products/category50.html
https://rosi.bg/materiali-za-vrati-30/pana-za-vrati-90/
Изглежда добре като идея, но въпроса е как се слагат? Тежки ли са, да не прецакат пантите? Лепят ли се или се закрепват от някъде с винтове?

Мерси!
kozl написа:
Това ламинат ли е или естествен фурнир?
Прилича на ламинат, но по снимката не съм сигурен.
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
Нямам идея честно казано. :D Има ли значение за фолиото какъв материал е? От къде мога да намеря същият цвят фолио и на какви размери се продава?
batvenko - специалист
Почти във всяка железария или там където продават тапети, има мебелно фолио - обикновено е широко 90 см, отзад хартията е разкроена на квадрати с размер 1 см. Лесно се лепи, но вратата трябва да е права и гладиш със сух парцал. Лесно е и въобще не трябва опит
kozl написа:
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
....дрън, дрън, ....
За първи път когато облепях врата допуснах грешка като я сложих легнала - повярвай ми голям зор беше. После все прави ги облепвах и нямаше никакъв проблем. За цвета - разновидности бол, но дали ще уцелиш цвета .....
batvenko написа:
Почти във всяка железария или там където продават тапети, има мебелно фолио - обикновено е широко 90 см, отзад хартията е разкроена на квадрати с размер 1 см. Лесно се лепи, но вратата трябва да е права и гладиш със сух парцал. Лесно е и въобще не трябва опит
kozl написа:
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
....дрън, дрън, ....
За първи път когато облепях врата допуснах грешка като я сложих легнала - повярвай ми голям зор беше. После все прави ги облепвах и нямаше никакъв проблем. За цвета - разновидности бол, но дали ще уцелиш цвета .....

Според теб по-добър вариант ли е фолиото от паното? Звучи лесно за направа и ще свърши работа, тъй като не е станала цяла дупкa, а е по скоро вдлъбнатина. :D
kozl - майстор
batvenko написа:
Почти във всяка железария или там където продават тапети, има мебелно фолио - обикновено е широко 90 см, отзад хартията е разкроена на квадрати с размер 1 см. Лесно се лепи, но вратата трябва да е права и гладиш със сух парцал. Лесно е и въобще не трябва опит
kozl написа:
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
....дрън, дрън, ....
За първи път когато облепях врата допуснах грешка като я сложих легнала - повярвай ми голям зор беше. После все прави ги облепвах и нямаше никакъв проблем. За цвета - разновидности бол, но дали ще уцелиш цвета .....
За кво тогава дрънкаш. И ти сам признаваш, че си допуснал грешка първия път. След едно облепяне вече си придобил опит, след две повече и т.н. Вече имаш опит, няма да ти е за първи път, а има и други дребни подробности, с които аз пък се срещнах, докато си облепях вратата.
naB4o - специалист
Идеята за фолиото ви е харесала, жокер от мен. Както казах дупката, която прикривахме беше по-голяма, отчекнахме едно парче и с него търсиха фолио колегите.
kozl - майстор
cantfixmydoor написа:
kozl написа:
Това ламинат ли е или естествен фурнир?
Прилича на ламинат, но по снимката не съм сигурен.
Облепянето със самозалепващо фолио не е трудно, но е добре да го прави някой с опит.
Нямам идея честно казано. :D Има ли значение за фолиото какъв материал е? От къде мога да намеря същият цвят фолио и на какви размери се продава?
Според мен значението е до толкова, че на гланцови повърхности става по-трудно премахването на мехури и също ако се наложи корекция с разлепяне. Освен това аз не бих лепил лепенка в-у естествен фурнир, не за друго, а защото лепенката е ламинат, а естественото е по-ценно и щях да търся друг начин за скриване на щетата.
Точно същия цвят и фладер може и да не намериш. Аз отдавна не съм обикалял за фолиа, но там де има тапети, обичайно има и фолио.
lov - майстор
cantfixmydoor написа:
lov написа:
Само насока за дирене. Първите две излезли с търсачката.
http://www.meldekor.bg/bg/products/category50.html
https://rosi.bg/materiali-za-vrati-30/pana-za-vrati-90/
Изглежда добре като идея, но въпроса е как се слагат? Тежки ли са, да не прецакат пантите? Лепят ли се или се закрепват от някъде с винтове?
Мерси!
Материала е подобен на фазер. Лепи се поне за мен най качествено и лесно в полиуретаново набъбващо лепило за дърво.
Намазваш на тънко по краищата а вътрешната може на ивици. Слагаш плоскоста върху подготвената врата и затискаш от горе. За тежести съм ползвал каквото имах по ръка чувалчета с пясък лепило и някаква мозайка тухли. А по краищата може да сложиш някоя летва и да притегнеш със стяги. След час като стегне се обрязва по краищата. Най лесно става с оберфреза. Обрязаното го го минаваш с боя с близък до цвета на вратата.
Теглото е нищожно. Те са доста тънки 2,5-3,5мм и е според модела и профила.

Тема "Дупка във вратата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: