Мнения и въпроси за хола
Borovich - помощник
Здравейте,

Опитвам се да монтирам корниз в дневната, но се натъквам на проблем. Вероятно причината е бормашианта, която плзвам.

Накратко, имам бормашина Реикел - 18v, 28 Nm въртящ момент, 1500 mAh.

При пробиване на дупка с 6 мм видия (за зидария), за да поставя винт за закрепяване на корниза, падна мазилка и не успях да стигна докрай. Ето така изглежда:

https://prikachi.net/image/8yHJ15

Въпросът ми е - да се опитам ли с по-мощна бормашина? Ако да - с каква? Отзад трябва да е тухла иначе.

Благодаря.
Lutchezar - майстор
По принцип си трябва свердло за бетон, минимум ударна бормашина, за предпочитане да си вземете перфоратор ако и по-нататък възнамерявате да правите дупки в материали различни от дърво и метал, за каквото е предназначена вашата машина.
Borovich - помощник
пон яну 23, 2023 12:38 amLutchezar написа:
По принцип си трябва свердло за бетон, минимум ударна бормашина, за предпочитане да си вземете перфоратор ако и по-нататък възнамерявате да правите дупки в материали различни от дърво и метал, за каквото е предназначена вашата машина.
Благодаря Ви много, Лъчо! Това и подозирах. Ще взема отнякъде ударна бормашина на заем и ще използвам свредло за бетон.
torbalan - Дървен философ
Какво означава "Не успях да стигна до край"?

Не успя да стигнеш до тухла или стигна до тухла и не успя да я пробиеш?

Ако зидарията е от тухли четворки - ударна машина не ти трябва.
Borovich - помощник
пон яну 23, 2023 6:05 pmtorbalan написа:
Какво означава "Не успях да стигна до край"?

Не успя да стигнеш до тухла или стигна до тухла и не успя да я пробиеш?

Ако зидарията е от тухли четворки - ударна машина не ти трябва.
Здравей, стигнах то тухла или материя, която не успях да пробия с моята бормашина, която явно не е подходяща. Мисля да опитам с ударна през уикенда.

Тема "Монтаж на корниз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: