Мнения и въпроси за хола
Kia
Здравейте. Искам да пребоядисам шкаф от МДФ, който е в кремав цвят. Искам да го направя бял. Дали може да се получи и ако да как става? Може ли да се направи въобще в домашни условия или не?
Lisko - майстор
Ми какъв е проблема? Веднъж боядисано, мдф-то е лесно за пребоядисване, трудно е първия път ...ако почнеш с блажно.
Svezar - специалист
Боядиствах гардероб не от МДФ а от ПДЧ /но то това няма никакво значение за боядисването/ ,купих боя на водна основа /щото нали да не мирише/ цвета беше светложълтеникав /на гардероба/ ,е няма покриване с тая воден боклук,а ако покрие след третата ръка и леко го тръкнеш с нокът-пада веднага. Така че ако не искаш да шкуриш всичко за да хване водната боя направо карай с емайллак да ти е мирна главата,но после един месец се измирисва !
nikolson - майстор
Ако е боядисвано с полиуретанова боя, нищо няма да хване.
Kia
Нямам идея дали е полиуретанова старата боя. Разбира ли се по нещо? Значи с боя на водна основа няма да стане. С емайллак не става ли лъщящо много? И трябва ли да се шкури или директно върху старата боя? Също, за самото нанасяне, с пръскане (спрей) ли трябва да стане, предвид че има извивки? Бях планирала да го дам на фирма, извършваща такива услуги, но вече две ми отказаха, защото било много сложно заради извивките и фрезовките на шкафа и явно ще трябва сами да си го правим...
andreygg - напреднал
Купуваш си авто емайл лак /най-евтиния, български/ и си решаваш проблема. Минаване две ръце задължително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 07, 2018 10:28 pmKia написа:
...фирма, извършваща такива услуги, но вече две ми отказаха, защото било много сложно заради извивките и фрезовките на шкафа и явно ще трябва сами да си го правим...
Това с отказа на фирмите е интересно. Другото не мога да коментирам
stefanjor - специалист
ср ное 07, 2018 5:13 amLisko написа:
... трудно е първия път ...ако почнеш с блажно.
Да не отварям нова тема...
С какво се боядисва МДФ за първи път, когато не е боядисвано?
Аз пробвах със спрей и се видях в чудо- не лови боята и това си е... :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Искате ли, все пак, да погледнете в раздел Боядисване?

Тема "Пребоядисване на мебели от МДФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: