Мнения и въпроси за хола
Здравейте,
Наскоро ми направиха замазка на пода в хола, ама стана грубичка. Мисля да слагам паркет, естествен и за да не иде много лепило, искам да я позагладя малко. Кажете как се прави това? Разполагам с цимент, останаха ми 4 торби :) Става ли с цимент?
Последна промяна от iafko69 на ср юни 26, 2019 9:24 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 26, 2019 7:04 amiafko69 написа:
Здравейте,
Наскоро ми направиха замаска на пода в хола, ама стана грубичка. Мисля да слагам паркет, естествен и за да не иде много лепило, искам да я позагладя малко. Кажете как се прави това? Разполагам с цимент, останаха ми 4 торби :) Става ли с цимент?
Става с цимент. + още нещо. Колко е грубичка тази замаЗка
ср юни 26, 2019 9:02 amn_a написа:
ср юни 26, 2019 7:04 amiafko69 написа:
Здравейте,
Наскоро ми направиха замаска на пода в хола, ама стана грубичка. Мисля да слагам паркет, естествен и за да не иде много лепило, искам да я позагладя малко. Кажете как се прави това? Разполагам с цимент, останаха ми 4 торби :) Става ли с цимент?
Става с цимент. + още нещо. Колко е грубичка тази замаЗка
1. Благодаря, поправих си грешката :)
2. Ще трябва да я снимам, в такъв случай. Това, обаче, ще стане довечара. Иначе пясъка беше малко по-едър и след пердашенето си личат следите от него. Ако това те ориентира!?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 26, 2019 9:26 amiafko69 написа:
ср юни 26, 2019 9:02 amn_a написа:
ср юни 26, 2019 7:04 amiafko69 написа:
Здравейте,
Наскоро ми направиха замаска на пода в хола, ама стана грубичка. Мисля да слагам паркет, естествен и за да не иде много лепило, искам да я позагладя малко. Кажете как се прави това? Разполагам с цимент, останаха ми 4 торби :) Става ли с цимент?
Става с цимент. + още нещо. Колко е грубичка тази замаЗка
1. Благодаря, поправих си грешката :)
2. Ще трябва да я снимам, в такъв случай. Това, обаче, ще стане довечара. Иначе пясъка беше малко по-едър и след пердашенето си личат следите от него. Ако това те ориентира!?
Ако е за следи от камъчета , не се притеснявай. Измети стърчащите, сложи мастар и виж... и снимай :-)
Вероятно ще стигне да загладиш със циментово лепило (или саморазливна замазка)
Аз бих ползвала някакъв теракол
шоп - майстор
Ако замазката е равна не бих правил нищо допълнително.
Всеки тънък допълнителен слой намалава здравината на крайното покритие.

Адхезията на лепилото към грапавия слой ще е на ниво. Недостатъка е 2-3 килограма лепило в повече, но си спестявате време, труд, грунд, изравнителена смес и евентуално бъдещо къртене ако изравната смес не направи спойка със замазката.


П.П. от стар паркетджия работил в комунални услуги преди 30-40 години знам, че на паркета му трябва РАВНА, а не ГЛАДКА основа. И досега си спомняма думите му... равна замазка ми дай,пък може да е грапава като груб асфалт:-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 26, 2019 11:34 amшоп написа:
.. на паркета му трябва РАВНА, а не ГЛАДКА основа. ..
Да, да снима и да покаже, че то, хората, уж едни думи ползваме, ама дали се разбираме...

Тема "Заглаждане на груба замаска, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: