Мнения и въпроси за хола
Привет,

Имаме да къртим една доста дълга тухлена стена в хола. За да сметнем колко ще ни струва трябва да изчислим колко кубични метра е материала.
Стената е висока 2,40м., дълга 3м., широка 0,25м.
Аз смятам 2,40 х 3,00 х 0,25 = 1,8 кубични метра тухла.
Правилно ли смятам или не?

В нета виждам цени от рода на "Къртене на тухла – 1.90 лв./м3", т.е. няма как да е 1,8 х 1,90 лева. :D

Къде бъркам в сметките?

Благодаря Ви предварително! :rock:
VLADO66 - майстор
Сметките са правилни, но има долна граница, примерно 50 лв. която се заплаща дори и да дойдат да ти изкъртят една тухла.Най-добре си изберете фирма и влезте в контакт с тях.
kozl - майстор
Правилно смяташ, но гледаш на грешно място :wink:
Прилича на уловка.
То да е само къртенето.....
Ами предпазване, събиране, изнасяне, натоварване, извозване.
Наясно съм, че има цена и за чували, пренасяне, контейнер и т.н., но самата цена за кубичен метър тухла ми се струва абсурдно ниска.
1,90 лева х 1,8 кубични метра тухла = 3,42 лева да ми е къртенето на стената звучи абсурдно.
При минимална такса 50 лева звучи по-реалистично... :D
шоп - майстор
Обикновенно огледа е безплатен. Викнете 2-3 фирми или частници и ще получите релани оферти.

По реално ми се вижда цена около 150 лева и то ако не се сваля по стълби.
Pooh - майстор
По-скоро е печатна грешка - 190лв./м³ е по-реалистично :wink:
naster - майстор
Нещо се обърквам, за къщата ми оферираха външни зидарии 180 лв./м3 без ДДС за поротерм 25см с включен разтвор и труд.
Pooh - майстор
вт авг 27, 2019 1:30 pmnaster написа:
Нещо се обърквам, за къщата ми оферираха външни зидарии 180 лв./м3 без ДДС за поротерм 25см с включен разтвор и труд.
Няма грешка - цитираната от мен цена е, с включено къртене и изнасяне на боклука. Хамалогията е в пъти повече - за това и малко са кандидатите, за подобни дейности, а от там и - цената.
Като последната, дори не е колкото изграждането на стена, защото за да има завършен вид - след зидането, има мазилка, шпакловка и боя :wink:

П.П. ... и това е - преди да се почне оформянето от другата страна :rolleyes:

Тема "Как се изчислява цена за къртене?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: