• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
zed90 - напреднал
Добър ден,

Имам следния казус: Направих основен ремонт на жилище като бригадата, която изпълни ремонта ме увери, че входната врата не е за смяна. Както и да е подлъгах се и я оставих. Поинтересувах се повече и се оказа че вратата е турски боклук от най-евтините (300 лв). Сега искам да я подменя. Проблемът е че има вече положени плочки в коридора и не ми се ще да се къртят и те за да се сложи нова врата. Има ли лесен начин как да се махне старата без да се къртят плочките в коридора?
Последна промяна от zed90 на вт авг 27, 2019 5:27 pm, променено общо 2 пъти.
plamen6703 - майстор
Това е невъзможно да стане както го искаш! Освен махане на старата врата ще трябва да се направи монтаж и на нова врата. Няма такъв монтажник, който да се наеме хем да прави монтаж, хем да пази да не разбие плочки, които може и да му пречат за монтажа на новата врата!
Варианта е демонтаж, монтаж и след това измазване,поправка с останали от ремонта плочки и евентуално боядисване! :partyman:
zed90 - напреднал
вт авг 27, 2019 5:01 pmplamen6703 написа:
Това е невъзможно да стане както го искаш! Освен махане на старата врата ще трябва да се направи монтаж и на нова врата. Няма такъв монтажник, който да се наеме хем да прави монтаж, хем да пази да не разбие плочки, които може и да му пречат за монтажа на новата врата!
Варианта е демонтаж, монтаж и след това измазване,поправка с останали от ремонта плочки и евентуално боядисване! :partyman:

Невъзможно ми се струва пресилено. Наясно съм че стените ще искат поправка, но мислех че поне прага ще може с флекс да се отреже. Защо да не се получи.
plamen6703 - майстор
Невъзможно е по две снимки /които даже реши да премахнеш от първия си пост/, на които се вижда нищо, да се каже дали е възможно нещо, което никой от нас не е видял на място :)
Само с оглед на място от човек, който ще ангажираш пряко с тази работа може да ти каже дали е възможно, щото той ще го прави.
Мнозина от тук ще ти кажат възможно е, но никой от тях няма да дойде да го направи, на приказки всичко е възможно.
Хвани се ти да демонтираш врата и пази плочки, хвани се да монтираш нова врата и пак пробвай да пазиш плочки, нали трябва да режеш, да пасваш, да чукаш, да нивелираш, как да стане хем качествен монтаж, хем плочките да са непокътнати.
Не виждам никакъв проблем да се отлепят плочки и след това да се залепят отново след монтажа на новата врата.
Ако не ти харесва отговора ми, подминавай го и търси друг, вратата е твоя и парите са твои :)!
Успех!
Димитър Димов - специалист
вт авг 27, 2019 5:05 pmzed90 написа:
вт авг 27, 2019 5:01 pmplamen6703 написа:
Това е невъзможно да стане както го искаш! Освен махане на старата врата ще трябва да се направи монтаж и на нова врата. Няма такъв монтажник, който да се наеме хем да прави монтаж, хем да пази да не разбие плочки, които може и да му пречат за монтажа на новата врата!
Варианта е демонтаж, монтаж и след това измазване,поправка с останали от ремонта плочки и евентуално боядисване! :partyman:

Невъзможно ми се струва пресилено. Наясно съм че стените ще искат поправка, но мислех че поне прага ще може с флекс да се отреже. Защо да не се получи.
Прав си че ''нема начин да нема начин''.Затова хващай флекса и телефона и документирай процеса на подмяна.След това качи тук снимките за да натриеш носовете на майсторите.
naster - майстор
След като се поинтересувахте ли стана боклук, или имате реални оплаквания? И защо бачкатори решават вместо Вас?
zed90 - напреднал
вт авг 27, 2019 7:48 pmnaster написа:
След като се поинтересувахте ли стана боклук, или имате реални оплаквания? И защо бачкатори решават вместо Вас?
Наистина нищо не разбирах от врати и ми казаха, че мога да ползвам тази. Имам оплаквания, да. Не се затваря плътно и трябва да се тряска за да се затвори. Махнах гумените уплътнения, но без резултат.
kozl - майстор
ср авг 28, 2019 9:42 amzed90 написа:
вт авг 27, 2019 7:48 pmnaster написа:
След като се поинтересувахте ли стана боклук, или имате реални оплаквания? И защо бачкатори решават вместо Вас?
Наистина нищо не разбирах от врати и ми казаха, че мога да ползвам тази. Имам оплаквания, да. Не се затваря плътно и трябва да се тряска за да се затвори. Махнах гумените уплътнения, но без резултат.
Ако повърхнините на крилито и рамката на касата не съвпадат, т.е. вероятно са изкривени, може и при транспорта или при монтажа и резултата ще е подобен.
naster - майстор
Питам точно дали не може да се спаси с някакъв ремонт, запчасти и реглаж. Преди да се реши по сталинистки проблема
Lutchezar - майстор
Ремонтът включва пълен или частичен демонтаж, и правилен монтаж. Може да излезе по-евтино от покупката и монтажа на нова врата. Но и там трябва да се виси на главата на майсторите, иначе може пак да се получи същото.
  • 1
  • 2

Тема "Премахване на входна врата при залепени плочки в коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: