• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
plamen6703 - майстор
Какво лепило ще ползваш за паркета, при мен ползвах на "Сика" и съм много доволен, доста точно ми сметнаха и разхода на лепилото? :partyman:
tvashtar - помощник
съб сеп 07, 2019 1:37 pmplamen6703 написа:
Какво лепило ще ползваш за паркета?
Щеше ми се да не е на полиуретанова основа заради вредните емисии, засега съм се ориентирал към Бона.
turbocharged - специалист
Целия ми масивен дъбов паркет на втория етаж в къщата е лепен с турско полиуретаново лепило директно върху такава замазка като твоята от Chefo77. Втория ми етаж има точно 60 м2 паркет и са отишли 132 кг лепило и 15 кг грунд Dupon. Стрували са 719 лв. Никакъв проблем всичко е залепнало здраво. Имам и друг паркет лепен със същото лепило преди 15 години пак върху замазка. Никъкъв проблем. Сегашните лепила са по-добри еластични и лесни за работа
plamen6703 - майстор
съб сеп 07, 2019 1:41 pmtvashtar написа:
съб сеп 07, 2019 1:37 pmplamen6703 написа:
Какво лепило ще ползваш за паркета?
Щеше ми се да не е на полиуретанова основа заради вредните емисии, засега съм се ориентирал към Бона.
При дъщерята паркетчията ползва STAUF PUK 446 лепиха преди около 5-6 години паркет и проблеми никакви до момента по отношение на здравина и качество.
Основният съвет е като правиш такава инвестиция в дървен паркет да ползваш качествени лепила и добри монтажници, от последните ти зависят вложените пари :) ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Доколко има значение типът саморазливна замазка под паркет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: