Мнения и въпроси за хола
mavryt4o - майстор
Първо привет на всички майстори и дано ви заварвам в добро здраве. Живея в къща от 60-те години на миналия век. Долния етаж е граден от камък. Пода е от дърво в неспасяемо състояние ковано върху греди и сгур. Мазилката е варова но камъка вдига на около 50см влага и все си се руши. Искам да оправя пода и стените. Пода смятам да изчистя до пръст. Слагам найлон, 2см фибран,мрежа и 7-8 см бетон. Взел съм старо дюшеме на 100г, което изчисти и калибрирах на дъски по 3 см дебелина. Него смятам да ползвам за под. Искам да направя скара на цялата стая през 50 см, която ще ми играе роля хем за майки на нивото на бетона хем да кова пода на нея. На стените искам да сложа на около 70см пак дървена обшивка заради падащата мазилка. На горе смятам да ги надраскам, намажа с грунд и положа хастарна мазилка на баумит доволен съм от нея. Знам че е дълъг пост но не може с 2 думи да опиша всичко. Благодаря ви за мненията ви те са важни за мен.
mavryt4o - майстор
Това е сегашния изглед и към този стил искам да се придържам. Признавам фен съм на дървото.

Прикачен файл

IMG_20200421_093822_copy_1600x1200.jpg

Прикачен файл

IMG_20200421_093411_copy_1600x1200.jpg
naster - майстор
Трябва ли да има греди под дюшемето? Аз бих направил в/у полиетилена 10см хпс, после 5см армирана замазка. Дюшемето директно в/у замазката?
Руди - майстор
На мен не ми харесва вариантът за дървена стенна
обшивка върху влажни стени. Може би трябва да се
вземат някакви мерки за влагата преди това.

Тема "Съвети за ремонт на стар под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: