• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте, знам че тук ще мога да намеря отговор на моя въпрос. Искам да преградя помещение със стъклена преграда. Първоначалната ми идея беше да е с плъзгащи врати, но цените които ми дават варират от 3200лв до 5200лв, в зависимост от механизма (само горен водач е най-скъпото удоволствие), Сега обаче попаднах на снимки в интернет на нещо подобно, но без плъзгащи елементи, но не знам към каква фирма и майстор да се обърна. Моля дайте ми идеи къде да намеря някой да ми го изработи. Благодаря. Прилагам снимки, какво представлява Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-D
Еееей, вече забравихме за вратите с панти, а :lol:
"Къде", може само след като се лоцираш
И все пак, най-общо, зависи от избрания материал
Горе-цитираните оферти как са БЕЗ плъзгачите?
Последна промяна от n_a на чет юни 25, 2020 8:41 am, променено общо 1 път.
stefanjor - специалист
ср юни 24, 2020 7:39 pmvankova написа:
Моля дайте ми идеи къде да намеря някой да ми го изработи.
Питай тук:
http://gradevi.net/art/stykleni-pregrad ... -zavedeniq
brum - майстор
И аз имам същият проблем за решаване. Това с пантите изглежда добра идея. Обаче нещо не си го представям как това тройното крило ще седи само на панти. Долу колелца има ли някакви? Или горе има водач между 2то и 3тото крило (1то е това дето е закачено на стената).
naster - майстор
Записвам се, защото искам да направя подобно трансформиране на веранда в зимна градина. Този тип врати на панта ми върши идеална работа, защото се предполага да се ползват по-скоро сезонно - в идеалния случай ще се отварят около април, и ще се затварят октомври.

Нещо за квадрат на панти и лека рамка по вертикалите и горния кант, а долу на резета да се фиксират крилата в дупки в плочките при затворено.
nelina_london - специалист
Вратите на снимката са crittal doors,или по нашенски винкелни врати.Механизмите се водят bifold .Всички тези чуждици,за да си ги гледате в интернет пространството.
Цената на винкелните е точно от порядъка на тази ,която сте цитирали вече като непоносима.Дори ,готовите дървените бифолд врати с остъкление,които се изпълняват до 5 крила(макс 4 в една посока) са на цена около 2хил.лв в чуждбина,а тези по индивидуален размер ще са поне двойно.
Спомням си,че покрай масовата истерия за crittal doors ,преди 3-4 години ,прочетох статия за заводи за алуминиева дограма които пускат тънък профил,тип винкел,но не съм виждала подобен.
Инак ,за интериорни сгъваеми врати ,има механизми в мебелните магазини(като за гардероб),но не съм се интересувала до каква товароносимост са.
За София става въпрос.
Всъщност това, за което имам оферти за плъзгащи портални врати. Само с горен механизъм (на земята няма лайсна) е най-скъпия вариант. Ето такова нещо
Изображение
А ето така изглежда с долна лайсна, която аз искам да я няма (снимката е само илюстрация на механизма)
Изображение
И в двата случая е със закалено, матирано стъкло. Разликата е точно 2000лв на двете оферти. Затова реших, че всъщност, това което оскъпява са механизмите, не рамката и стъклото. И ако намеря майстор, който да ми го направи на панти, а не с плъзгане, ще е по-приемливо.
stefanjor - специалист
чет юни 25, 2020 11:58 amvankova написа:
И ако намеря майстор, който да ми го направи на панти, а не с плъзгане, ще е по-приемливо.
Tова само на панти няма как да стане... поне според мен.
При всички случаи трябва да има нещо от горе или от долу, което да стабилизира и да "води" при разгъването...
naster - майстор
И аз мисля, че за всекидневна трябва да има поне горен П-образен профил, по който да се движат водачи с колелце например, само на пантите, които сгъват в едната посока. Може и отдолу, но трябва да се вкопае релса, за да не препъва минувачите. Като цяло, не трябва да е проблем за заварчик с опит да го парне - не е кой знае колко по-сложно от гаражна врата с релса например...
Последна промяна от naster на чет юни 25, 2020 12:15 pm, променено общо 1 път.
nelina_london - специалист
Мисля си,че пропускам нещо.Искате четирикрилна преграда,в която средните две да се отварят или искате и 4те да се сгъват,като първия пример?
Защото цените на двете неща ще са копенно различни.
  • 1
  • 2

Тема "Преграждане на всекидневна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: