Мнения и въпроси за хола
Имам кожена холна гарнитура и както е видно от снимките имам нужда от тапицер.
Моля помогнете с важите препоръки към такива услкуги.
Благодаря предварително.

Прикачен файл

P1020116.JPG
P1020116.JPG (184.72 KиБ) Видяна 6515 пъти

Прикачен файл

P1020117.JPG
P1020117.JPG (164.66 KиБ) Видяна 6515 пъти
zori_ch - напреднал
И аз имах подобен проблем, ама при мен не беше кожа.Отказах се, че взимат доста парички, ти проверил ли си някакви цени за претапициране?Аз исках да претапицирам 3-ка диванче, фотьойли и табуретки, ама като ми каза тапицера 180 лв. за работа само за 3-ката, а плата го купувам отделно :? , направо в първия магазин си купих нова гарнитура.Ако е само за зашиване на шевовете може и да е по малко като цена, ама си провери.
Успех!
qnass - специалист
Мисля че може да се зашие и на ръка с една крива игла(като хирургичните)Трябват ти две сръчни ръце и 30мин. търпение
meriko - напреднал
1.Правиш ново "разшиване" отсрани, между подлакътниците и седалката(където има странична сгъвка и е близо до разпраното).
2.Обръщаш от опаката страна, зашиваш спокойно и обръщаш пак налице.
3.Накрая зашиваш смело "новото", създадено от теб, разшиване и то се прикрива от свивката встрани.Готово.20 минути :-D
pavkatay - майстор
всичко, което си направил сам е по-добро от направеното от "майстор":)
solo5 - майстор
с един приятел бях отидохме в едно тапицерско ателие
мисля, че придобих някаква представа за цените
45-60лв за 1кв.м естествена кожа
за диван - тройка мисля че отиват към 8 квадрата
труда е към 200-250лв
прецени си дали не е по-добре да си купиш нов диван за около 1000-1100лв
или да потърсиш вносител на естесвена кожа и да се опиташ да се преквалифицираш в тапицер :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мило, България изнася кожи и обработва на ишлеме чуждодържавни кожи.
45-60лв на квадрат? Това да не е плат! Та, това е ниска цена, което говори, че кожата е нискокачествена.
Естествената кожа е лукс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
meriko написа:
1.Правиш ново "разшиване" отсрани, между подлакътниците и седалката(където има странична сгъвка и е близо до разпраното).
2.Обръщаш от опаката страна, зашиваш спокойно и обръщаш пак налице.
3.Накрая зашиваш смело "новото", създадено от теб, разшиване и то се прикрива от свивката встрани.Готово.20 минути :-D
Пипала ли си тапицерска естествена кожа?
...20 мин, но за човек, който сам не се е сетил как да стане, ще отидат поне 2 часа. Пък и това е възглавница. Да не говорим, че със скрит насрещен шев, с подходящата игла, е готово за цигара време. Но пак казвам - щом някой задава така въпроса, то е абсурдно сам да го направи.

Тема "Холна Гарнитура кожена - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: