Мнения и въпроси за хола
Здравейте колеги,

От едно известно време следя форума с интерес и научих доста полезни неща от тук, обаче дойде момент в който и на мен ми се налага да питам. 🙂

Нанесохме се в къща на последния етаж.
Всекидневната, кухнята и коридора са едно помещение, а целия таван е ламперия, слагана преди 25 години, но още здрава. Проблема идва в това че лумпените преди нас са мазали със сива боя върху лака и в момента е ужасна грозотия. С жената сме си харесали една вакса с която искаме да го покрием, веднъж щом е свален стария лак и боята.
Всичко на всичко е около 45 квадрата, 80% таван и 20% стена. Имаме 1-2 авера които ще помогнат, но като цяло идеята е ние сами да си го направим. Също се чудя как фугите между летвите биха се почистили най-лесно.
Отворен съм за всякакви предложения, как би могло да се случи най-без болезнено.
Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Честит имот!

Да си взема и бира към пуканките, докато гледам как ще смъквате боя от дъски на таван :sad: :cry:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хубаво апартаментаче. С потенциал
Върху тази ламперия наковете новата. С разминаване на фугите
kr1100 - майстор
Едно време имаше една паста Дунав, но беше за блажни бои. Мажеш, чакаш определено време и със шпатулат. После миеш хубаво.

Боята ще е по- лесна , но лака не знам какъв е.

Може да пробваш с финна телена четка и регулируеми обороти как ще се сваля, без да натискаш за да не се надере дървенията.
Lutchezar - майстор
Ако няма някоя изостанала кутия от сивата боя по метода на пробите и грешките търсите разтворител. Но ако е попила и в лака ще трябва и него да сваляте... Мащабът на начинанието е съпоставим с работата на скеле при реставрация на стенописите на капител на църква...
Успех
До колкото разбирам от мненията ви, а и от тези на мой познати, работата е изключително много и, ако започне да се шкури целия таван, живот и здраве за 2023 ще е готов. Шкуренето го изключих като вариант, остана ми или смивка или да свалям ламперията с кози крак и после да я слагам наново, изшкурена.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 06, 2021 11:27 amki4eto написа:
До колкото разбирам от мненията ви, а и от тези на мой познати, работата е изключително много и, ако започне да се шкури целия таван, живот и здраве за 2023 ще е готов. Шкуренето го изключих като вариант, остана ми или смивка или да свалям ламперията с кози крак и после да я слагам наново, изшкурена.
Смивката се плакне обилно с вода. След нея пак има шкурене...
Свалянето с кози крак или без кози крак ще нацепи/натроши стари пресъхнали дъски.
Финансово най-изгодно е да наковете нови дъски директно върху тези. Или
Да преосмислите дизайна. Аз бих минала всичко с бяла матова боя и толкоз

п.с. Всички новодомци се изхвърлят, разбираемо е. :cool: Завиждам
Здравейте колеги,

След дълги размисли и страсти, с жената решихме, че ще боядисаме цялата ламперия в бяло. Това ни се струва най-удачно предвид положението ни и крайният резултат който искаме да постигнем. Единственото за което се чудя сега е само каква боя да купим. Някакви предложения какво би покрило предишния слой най-добре?

Благодаря на всички за помощта!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 20, 2021 4:53 pmki4eto написа:
... ще боядисаме цялата ламперия в бяло. Това ни се струва най-удачно предвид положението ни и крайният резултат който искаме да постигнем. Единственото за което се чудя сега е само каква боя да купим. Някакви предложения какво би покрило предишния слой най-добре?
...

Латекс

Тема "Смяна на лак на тавана - ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: