• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
от много време чета във форума и събирам информация.но от известно време ми вкараха една муха да си направя от 2-стаен 3-стаен.живея в 2-стаен в люлин,и за сега преустройството ми е че бившата спалня е кухня и трапезария.но ми се ще да вкарам всичко това в хола и да стане кухня,трапезария и хол заедно.но ме притеснява само мръсния канал.как да го свържа с банята-тя е най-близо до хола.но тя е с 15см.по високо от останалата част на апартамента.и възможно ли е да стане без да се повдига пода на апартамента.
velsi - Почетен майстор
Може да вкопаеш наполовина тръбата в стената, а останалото да прикриеш с нещо - изолация, гипскартон, мебели... Но пак си зависи от разположението и от разстоянието.
velsi написа:
Може да вкопаеш наполовина тръбата в стената, а останалото да прикриеш с нещо - изолация, гипскартон, мебели... Но пак си зависи от разположението и от разстоянието.
за стената нямам проблеми,но ме притеснява че ще трябва да направя много голяма канавка,за да може да се свържа с мръсния канал.и ако се спазва минимума 1см. на метър, то в банята трябва да съм 18см.дълбочина.и няма ли да се озова в комшиите тогава.
velsi - Почетен майстор
Добре де, казваш, че банята е с 15 см по-високо от останалото, а искаш да слизаш на 18 см. Защо? Нещо не схващам. Дай някаква снимка или схема, защото не става ясно.
velsi написа:
Добре де, казваш, че банята е с 15 см по-високо от останалото, а искаш да слизаш на 18 см. Защо? Нещо не схващам. Дай някаква снимка или схема, защото не става ясно.
ще слизам на 18см.защото от мястото на мивката в хола, до мръсния канал в банята са около 3м.и ако се спазва минимума за мръсен канал ,на метър-сантиметър наклон, става окоп в банята.или трябва да се повдига пода на апартамента,но ми се струва че ще е много.а схема или снимка ще кача довечера .
velsi - Почетен майстор
Ами аз си го представям така: от бъдещето място на мивката тръбата тръгва по стената под наклон към банята и в самата баня се връзва към съществуващия канал. Не знам обаче кое как е точно, затова поисках пояснения.
velsi написа:
Ами аз си го представям така: от бъдещето място на мивката тръбата тръгва по стената под наклон към банята и в самата баня се връзва към съществуващия канал. Не знам обаче кое как е точно, затова поисках пояснения.

Прикачен файл

01112007-1.jpg
това се надявам да осветли моята идея
01112007-1.jpg (68.29 KиБ) Видяна 13838 пъти
идеята ми е от стената между хола и спалнята,през коридора до банята,да минава мръсния канал.
elby75 - специалист
като гледам схемата нашата панелка е същата,и моят въпрос е същия ,но аз искам /тябва/ водата да се прокара до външния край т.е около 8м,на етаж 1 съм,може ли мръсния канал през тераста направо в мазето
Rumen Iankov - специалист
elby75 написа:
като гледам схемата нашата панелка е същата,и моят въпрос е същия ,но аз искам /тябва/ водата да се прокара до външния край т.е около 8м,на етаж 1 съм,може ли мръсния канал през тераста направо в мазето
Мисля че при вас може да стане свързването с мръсният канал в мазето но пак трябва на място да се види откъде да минат тръбите.
  • 1
  • 2

Тема "как да стане,хол-трапезария-кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: