Мнения и въпроси за хола
torbalan - Дървен философ
ср яну 25, 2023 12:39 amLutchezar написа:
Следващи въпроси: таван или стена се пробиват?
....
За зидария пита човека, надали ще е таван. :)
agj - майстор
Нали монтира кУрниз. Моите корнизи всички са на тавана. А тавана е бетон. Не знам да има таван от тухли четворки....


П. П. Сега видях че имало и корнизи със стенен монтаж...
Последна промяна от agj на чет яну 26, 2023 10:51 am, променено общо 2 пъти.
kozl - майстор
вт яну 24, 2023 6:23 pmchapara написа:
Ха да каже сега автора дали е търсил мястото ка кабелите, за проба и колко на 100 ще го направят на прима виста :lol: :-D
Понеже автора "си трае" аз да .....

Преди години ми предлагаха перфоратор Бош с индикатор за кабели.
Ма цената не ми беше по джоба и не можех да разбера, коги ги индикира кабелите - преди или след дупченето :-D
chapara - майстор
[quote=kozl post_id=1124939 time=1674720792
Понеже автора "си трае" аз да .....

Преди години ми предлагаха перфоратор Бош с индикатор за кабели.
Ма цената не ми беше по джоба и не можех да разбера, коги ги индикира кабелите - преди или след дупченето :-D
[/quote]

Ш'е си доем на думата😁😁😁
И аз съм пробвал, ама тука има, тука нема и бум🙄
То си е до ръцете! Имах един работник ,,поразяващата ръка",а бодне дупка за аксесоар, а е перфорирал водопровода и то обикновенно в края на работния ден😊😅
Дори в един офис перфорира незаконна тръба прокарана по време на строителството от собственик, от гаража му до апартамента. Нямаше я и в проекта!😲

Та дупченето по презумция трябва да е на тавана!
kozl - майстор
чет яну 26, 2023 12:19 pmchapara написа:
Та дупченето по презумция трябва да е на тавана!
И таме нема гаранция. У едан апартмант прават откачен таван. След неколко месеца теч - тавана мокър дум долу.
Оказа се пробита PEX тръба на парното отгоре. Егати дюбелот :shock:
Е след неколко месеца подсле тавано пущиха парното и до тогава нема вода - нема теч, сичко е наред и :supz:
miliad - майстор
А стига сте дрънкали де. Човек като ви чете, да не смее да дупне в стената.
Не че и аз нямам истории де.
На последния апартамент 30 минути отделих само да търся къде в сградата е таблото с главните предпазители и електромерите. :lol: .
А уж бях засякъл кабела.
chapara - майстор
чет яну 26, 2023 2:18 pmmiliad написа:
А стига сте дрънкали де. Човек като ви чете, да не смее да дупне в стената.
Не че и аз нямам истории де.
На последния апартамент 30 минути отделих само да търся къде в сградата е таблото с главните предпазители и електромерите. :lol: .
А уж бях засякъл кабела.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣👈
Баш Майсторо - специалист
Аз знам за случай на пробита тръба пексалова на парното в стената след монтаж на первазите на паркета с винта. :-D По принцип при полагане на ел. инсталации в сгради сигурно има някакви нормативни разстояния на проводните линии и магистрали от врати, прозорци, от таваните и т. н. Аз считам че на поне 15-20 см под плочата/тавана/ не трябва да има кабел и бих дупчил там или на тавана, ама знаеш ли частни случаи и майстори всякакви. :проба:
Не съм майстор но бая неща съм правил и помагал на приятели свързани с дупчене в стени, подове и тавани и да чукам на дърво до сега пробит кабел или друга инсталация нямам, дано си остане така. Иска се малко човек да помисли преди да дупчи или да потърси информация до колкото може и най - вече Късмет :-D Ако има някой запознат с тези отстояния на ел. проводниците ще е полезно да ги сподели.
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
39841859.jpg
39841859.jpg (23.83 KиБ) Видяна 3328 пъти
Прикачен файл:
Electro-4 (1).jpg
Electro-4 (1).jpg (25.57 KиБ) Видяна 3328 пъти

На средната схема горе вдясно 15 см са от ъгъла между стените и проводника, неправилно е посочена другата половина на синята зона.
Прикачен файл:
57ed6092472625a31c95adf2f4e59d (1).gif
57ed6092472625a31c95adf2f4e59d (1).gif (15.4 KиБ) Видяна 3328 пъти




За банята е отделно. Нещо от типа на 60-90 см от мокра зона ми се мотае.

Тема "Монтаж на корниз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: