Мнения и въпроси за хола
Borovich - помощник
Здравейте,

Опитвам се да монтирам корниз в дневната, но се натъквам на проблем.

Накратко, имам бормашина Реикел (18v, 28 Nm въртящ момент, 1500 mAh), с която пробивам дупка, за да закрепя корниза с винт.

При пробива с 6 мм видия за зидария падна мазилка и не успях да стигна докрай. Ето така изглежда:

https://prikachi.net/image/8yHJ15

Въпросът ми е - да опитам ли с по-мощна бормашина? Ако да - с каква? Отзад трябва да е тухла иначе.

Благодаря.
MamaMy - майстор
Докато не стигнеш тухла, няма смисъл от дюбела. Ако си уцелил между тухлите "греда"! Иначе е достатъчно дюбела да влезе до половината в тухлата. Това важи само за корниз с леко перде. Ако е някоя дебела завеса ще трябва по стабилно закрепване.
chapara - майстор
За да стигнеш ,,до края" ти трябва по дълга бургия! После вземи забъркай гипс, скоростно напълни дупката и мушни дюбела. След около 10 минути слагай корниза😎
kozl - майстор
Тя тази тема е дубъл на тази
Но ако точно този отвор от снимката е попаднал м-у тухлите дупчи на 5 см от него.
А има начин да се направи захващане и м-у тухлите, но няма да е с бормашина.
А може и мазилката да е дебеличка, тогава трябват дълги бургии и дълги дюбели.

А сетих се обаче, че ако има греда под плочата може да си попаднал с отвора във височината м-у гредата и тухления зид и там няма да стане захващането с дюбели.
miliad - майстор
Аз до колкото схванах, проблема на автора е, че не може да пробие това, което е зад мазилката.
Мъчи се някакъв винтоверт + някакво свредло за "зидария".
При тази комбинация, и ако отзад е тухла, просто се иска да си упорит. Както и с качествено свредло.
Е, ударен винтоверт или бормашина ще улеснят нещата.
Borovich - помощник
пон яну 23, 2023 12:13 pmmiliad написа:
Аз до колкото схванах, проблема на автора е, че не може да пробие това, което е зад мазилката.
Мъчи се някакъв винтоверт + някакво свредло за "зидария".
При тази комбинация, и ако отзад е тухла, просто се иска да си упорит. Както и с качествено свредло.
Е, ударен винтоверт или бормашина ще улеснят нещата.
Именно! Точно такава е ситуацията. Възнамерявам да използвам ударна бормашина и по-подходящо свредло. Каква точно бихте препоръчали - 20v? Ако това има значение при положение, че им ударен момент.

Мерси.
Borovich - помощник
пон яну 23, 2023 10:30 amchapara написа:
За да стигнеш ,,до края" ти трябва по дълга бургия! После вземи забъркай гипс, скоростно напълни дупката и мушни дюбела. След около 10 минути слагай корниза😎
Благодаря за съвета! Какъв точно гипс - стандартен строителен ? Подходяща марка би ли предложил?

Мерси.
Borovich - помощник
пон яну 23, 2023 11:27 amkozl написа:
Тя тази тема е дубъл на тази
Но ако точно този отвор от снимката е попаднал м-у тухлите дупчи на 5 см от него.
А има начин да се направи захващане и м-у тухлите, но няма да е с бормашина.
А може и мазилката да е дебеличка, тогава трябват дълги бургии и дълги дюбели.

А сетих се обаче, че ако има греда под плочата може да си попаднал с отвора във височината м-у гредата и тухления зид и там няма да стане захващането с дюбели.
Благодаря за съвета! Съжалявам за дублирането; станало е неволно. Всъщност подобна дупка има близо в дясно от там, където пробивам. При едно по-рязко дърпане на пердето винтът хвръкна заедно с дюбела :). Отбелязвам, че тази стара дупка не е правена от мен. Мисълта ми е, че едва ли съм попаднал между тухлите. При положение, че двете дупки са водоравно разположени. Или греша може би?

Както и да е, ще опитам с ударна бормашина.

Мерси.
kozl - майстор
пон яну 23, 2023 3:07 pmBorovich написа:
пон яну 23, 2023 10:30 amchapara написа:
За да стигнеш ,,до края" ти трябва по дълга бургия! После вземи забъркай гипс, скоростно напълни дупката и мушни дюбела. След около 10 минути слагай корниза😎
Благодаря за съвета! Какъв точно гипс - стандартен строителен ? Подходяща марка би ли предложил?

Мерси.
Аз подсещам за гипсова лепило, защото стяга бавно за към над 20 минути. Ако е гипс, трябва да си бърз и ако ти липсва опит заложи на гипсовото лепило.

Явно ти липсва опит и в пробиването. Усеща се когато е мазилка, тухла, бетон или бургията е пропаднала в кухина.
miliad - майстор
пон яну 23, 2023 3:03 pmBorovich написа:
пон яну 23, 2023 12:13 pmmiliad написа:
Аз до колкото схванах, проблема на автора е, че не може да пробие това, което е зад мазилката.
Мъчи се някакъв винтоверт + някакво свредло за "зидария".
При тази комбинация, и ако отзад е тухла, просто се иска да си упорит. Както и с качествено свредло.
Е, ударен винтоверт или бормашина ще улеснят нещата.
Именно! Точно такава е ситуацията. Възнамерявам да използвам ударна бормашина и по-подходящо свредло. Каква точно бихте препоръчали - 20v? Ако това има значение при положение, че им ударен момент.

Мерси.
Волтажа в случая няма никакво значение. Аз съм със 18V машина, но удара и е 2J.
Тухлата иска хубаво свредло или лек удар на бормашината/винтоверта.

Тема "Монтаж на корниз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: