• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте, въпроса ми може би ще е странен, но аз да ви попитам. В чисто нов апартамент, току що построен, реших, че стените са идеално шпакловани и тук там ще иска да се мине с фина шкурка. Да обаче ми казаха, че това не било шпакловка а някаква бяла мазилка нанасяна с машина. Стените са идеално гладки и сега не знам, какво да направя. Мога ли да боядисвам върху тази мазилка или задължително трябва да се шпаклова???? Другото което ме мъчи е грундирането....има ли смисъл да се грундира, след като всичко е ново и прясно ????? Благодаря!!!
iliya_i - майстор
Шпаклова се, за да се изглади груба хастарна мазилка. След като гладкостта те удовлетворява, минавай направо на боята.
Една ръка латекс разреден с 1/3 вода (това вместо грунд) и още две без разреждане.
yanko78 - специалист
И не я шкури, защото от доло най-вероятно е груба, ще премахнеш гладкото и ще се покаже нещо подобно на пясък. Щом те удовлетворява, може да следваш горното мнение. Ако си по мераклия, има специализирани магазини за бои, които предлагат грунд, който се нанася преди боя.
Как да ви кажа.... стените са гладки като стъкло и тук там има накапано и седи на точки.... Това пада и само с ръка. Вече шкурих една стена, преди да разбера, `чè това не било шпакловка. Шкурих я със шкурка 240 мисля беше и се получава перфектно. Така сега седи по чиста и избеляла, но в никакъв случай не мога да кажа, че е грапава. Тук ам има и вдлъбнатини и тук там срещам скоби от такер и там може би ще иска да се запълнят неравностите. Мисля, че няма да има ядове да взема една торба шпакловка да запълня вдлъбнатините и дупчиците от скобите от такера. Прикачвам снимка на която се личи къде съм шкурил вече.

Прикачен файл

ап.jpg
kozl - майстор
ср фев 22, 2023 2:05 pmthematrix77 написа:
Здравейте, въпроса ми може би ще е странен, но аз да ви попитам. В чисто нов апартамент, току що построен, реших, че стените са идеално шпакловани и тук там ще иска да се мине с фина шкурка. Да обаче ми казаха, че това не било шпакловка а някаква бяла мазилка нанасяна с машина. Стените са идеално гладки и сега не знам, какво да направя. Мога ли да боядисвам върху тази мазилка или задължително трябва да се шпаклова???? Другото което ме мъчи е грундирането....има ли смисъл да се грундира, след като всичко е ново и прясно ????? Благодаря!!!
От грундирането има смисъл. Некои грундират с разреден латекс. Аз първо обезпрашавам, особено ако е шлайфано.
Повечето нови жилища ги предават на мазилка и замазка. Явно мазачите са направили добра повърхност на гипсовата мазилка при теб.
На някои и така им харесва и боядисват отгоре. Аз последно шлайфах, обезпрашавах и шпакловах в-у шпакловано с 1 ръка латекс, защото не ми хареса повърхността.
Да и като мина първата ръка латекс пак правя поправки с финни шпакловки, че все нещо съм недовидел и пропуснал при шпакловката.
А какво ще кажете за фината шпакловка на кнауф със зеления капак? Какво означава, че е готова за нанасяне? Тоест само се разбърква без да се добавя вода? Спрях се на нея да запълнят тук там неравности и дупчици, които се виждат...... Не съм майстор, но мисля че ще се справя и сам да запълнят и изгладят някоя друга неравност.... Благодаря!
miliad - майстор
Значи че е готова паста. Гребеш от кофата и мажеш. Без бъркане.
Бъркат тия дето са на друго професионално ниво и работят с валяци и машини за нанасяне на шпакловката.
ulieliadi - специалист
Това което си замислил да боядисваш директно турбозола е много яко. Ще останеш впечатлен от крайния резултат. Ефекта е като стара къща на село.
Зеления капак две ръце цялостно, после шлайфане и става ок за апартамент ново строителство...
нед фев 26, 2023 11:07 ammiliad написа:
Значи че е готова паста. Гребеш от кофата и мажеш. Без бъркане.
Бъркат тия дето са на друго професионално ниво и работят с валяци и машини за нанасяне на шпакловката.
Супер, значи почвам да мацам, пък ще видим какво ще излезе 😂😂😂 поне разбрах, че шкурката оправя доста неща 😂😂😂
StoyanDimitrovST - напреднал
нед фев 26, 2023 12:04 pmulieliadi написа:
Това което си замислил да боядисваш директно турбозола е много яко. Ще останеш впечатлен от крайния резултат. Ефекта е като стара къща на село.
Зеления капак две ръце цялостно, после шлайфане и става ок за апартамент ново строителство...
А какво ще стане ако боядиса турбозола директно? Сподели твоя опит
  • 1
  • 2

Тема "Подготовка преди боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: