Мнения и въпроси за хола
preslav - майстор
Аз от самото начало не схванах много идеята на това под кухненския бокс. Тази замазка като крайно покритие ли ще се ползва? Каква е площта на кухненския бокс? После споменаваш, че хола и коридора са към 20 квадрата, в коридора също ли паркет ще слагаш? Не споменаваш теракот, значи не те кефи?
Уточни ги тези неща, особено площта на кухненския бокс и какво ще е крайното му покритие. Също така помисли какво те притеснява паркетът да е и в бокса, влага, поддръжка, тежки уреди?
Sphinx2e7 - напреднал
нед юли 30, 2023 5:18 ampreslav написа:
Аз от самото начало не схванах много идеята на това под кухненския бокс. Тази замазка като крайно покритие ли ще се ползва? Каква е площта на кухненския бокс? После споменаваш, че хола и коридора са към 20 квадрата, в коридора също ли паркет ще слагаш? Не споменаваш теракот, значи не те кефи?
Уточни ги тези неща, особено площта на кухненския бокс и какво ще е крайното му покритие. Също така помисли какво те притеснява паркетът да е и в бокса, влага, поддръжка, тежки уреди?
Крайното покритие ще е подова мазилка (алтернатива на гранитогрес - полиран хоросан). Дебелината му е 3мм и съответно трябва да има равна основа под него). Ще се полага под бокса (10м2) и в коридора (10м2).

Холът ще е с трислоен паркет, който не смятам за подходящ в кухненската част. И тъй като паркета ще е 15мм височина, то трябва да повдигна основата за покритието в кухнята.
preslav - майстор
Не бях чувал за полирания хоросан, но като погледнах, няма специални изисквания за основата. Вероятно традиционна замазка от пясък и цимент би свършила работа независимо от малката дебелина на слоя. Стъклофибърната мрежа няма да е излишна, дори в два слоя. Като цяло заданието много ми прилича на изработката на шпакловката за топлоизолации. Важното според мен е да се гарантира връзката между стария под и новата замазка.
Sphinx2e7 - напреднал
Колеги, колко мм трябва да предвидя за лепилото на трислоен паркет. Ако паркета е 14мм, колко мм да планирам за лепило като височина?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 14, 2023 9:09 pmSphinx2e7 написа:
Колеги, колко мм трябва да предвидя за лепилото на трислоен паркет. Ако паркета е 14мм, колко мм да планирам за лепило като височина?
Зависи от основата и от паркета
Andri01 - майстор
И каква височина искаш да постигнеш!?
Sphinx2e7 - напреднал
чет сеп 14, 2023 10:26 pmAndri01 написа:
И каква височина искаш да постигнеш!?
Искам да знам точно колко да вдигна другия под за да може паркета след това да е същото ниво. Пример: ако паркетът е 14мм и лепилото е 1мм, то ще вдигна другия под ще го направя на 15мм. Неизвестното за мен тук е дали лепилото ще е 1мм или 1.5мм или 2мм. Основата е нормална замазка, която ще бъде грундирана.
iliya_i - майстор
съб сеп 16, 2023 6:30 pmSphinx2e7 написа:
Искам да знам точно колко да вдигна другия под за да може паркета след това да е същото ниво. Пример: ако паркетът е 14мм и лепилото е 1мм, то ще вдигна другия под ще го направя на 15мм. Неизвестното за мен тук е дали лепилото ще е 1мм или 1.5мм или 2мм. Основата е нормална замазка, която ще бъде грундирана.
Хващам бас, че колкото и да го смяташ със стотни от милиметъра, накрая ще имаш поне 1 - 2 мм. разлика. В коя посока не се знае.
Смяташ ли, че ще можеш да ИЗПЪЛНИШ двете настилки с чак такава точност?
Правиш първо паркета хоросана се води по него.
Дали ще успееш да направиш слой точно 3 мм, 2.5 мм или 3.5 мм е божа работа.
chapara - майстор
съб сеп 16, 2023 6:36 pmiliya_i написа:
съб сеп 16, 2023 6:30 pmSphinx2e7 написа:
Искам да знам точно колко да вдигна другия под за да може паркета след това да е същото ниво. Пример: ако паркетът е 14мм и лепилото е 1мм, то ще вдигна другия под ще го направя на 15мм. Неизвестното за мен тук е дали лепилото ще е 1мм или 1.5мм или 2мм. Основата е нормална замазка, която ще бъде грундирана.
Хващам бас, че колкото и да го смяташ със стотни от милиметъра, накрая ще имаш поне 1 - 2 мм. разлика. В коя посока не се знае.
Смяташ ли, че ще можеш да ИЗПЪЛНИШ двете настилки с чак такава точност?
Правиш първо паркета хоросана се води по него.
Дали ще успееш да направиш слой точно 3 мм, 2.5 мм или 3.5 мм е божа работа.
+1, но
ако в уравнението липсват неизвестни става. Правил съм го неведнъж. Иска си мисъл и прецизност, особено ако това ти е изрично заявено. Строителството не е стругарофрезистка дейност аджеба😊
Sphinx2e7 - напреднал
Колеги, благодаря за отговорите. Наясно съм, че трудно може да се уцели точно, но все пак колко да планирам височина на лепилото!? :-D

Тема "Повдигане на нивото с 15мм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: