Мнения и въпроси за хола
Sphinx2e7 - напреднал
Здравейте, в хола ще поставям трислоен паркет (14мм) + подова мазилка под кухненския бокс (2-2.5мм).

Предвид, че очаквам паркетът +лепилото да бъдат 15мм, то ще трябва да повдигна останалата част от помещението с 12.5мм и се чудя как е най-оптималния начин това да се случи?

Смятате ли, че следното е разумно:
- Залепяме и захващане с дебели на XPS плоскости 10мм
- Замазка над плоскостите с дебелина 2.5мм (вероятно мрежата е задължителна)

Ще се радвам, ако може да коментирате идеята ми и евентуално да споделите алтернативни подходи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Каквото стори дядо, все е хубаво


Изображение
miliad - майстор
Най-разумно е, някой да ти направи саморазливна замазка.
Тия твоите идеи не вършат работа.
И не изисквай от майстор довършителни ремонти, да работи с точност половинка от милиметър.
Все пак лазерните нивилира, които ползват, са с допустимо отклонение 3мм на 10м в идеалният случай.
mrsch66 - специалист
То хубаво саморазливна ама колко квадрата ще се правят защото при тази дебелина по 1.5-1.7 килограма на мм излизат +- 20 кг на квадрат по 30-40 лв за 25 кг цената може да стане много болезнена и това е без труда на майстора. :rolleyes:
Sphinx2e7 - напреднал
чет юли 27, 2023 7:56 ammrsch66 написа:
То хубаво саморазливна ама колко квадрата ще се правят защото при тази дебелина по 1.5-1.7 килограма на мм излизат +- 20 кг на квадрат по 30-40 лв за 25 кг цената може да стане много болезнена и това е без труда на майстора. :rolleyes:
Квадратурата е 20кв. м (частта от хола и целият коридор). Търся оптимален вариант между качество, време и разходи. Ултимативно качеството е водещо т.е. здравина + равна повърхност + коректна височина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не ви познавам конкретиката, но понеже ми се стори, че не четете и не мислите... сантиметър и половина е абсолютно пренебрежима денивелация... Като загладите със саморазливната, ще намалите денивелацията с 3-5мм... Има си преходни лайсни, които са си задължителни при големи площи и/или различни настилки... Сиреч, проблем няма
Sphinx2e7 - напреднал
пет юли 28, 2023 10:58 amn_a написа:
Не ви познавам конкретиката, но понеже ми се стори, че не четете и не мислите... сантиметър и половина е абсолютно пренебрежима денивелация... Като загладите със саморазливната, ще намалите денивелацията с 3-5мм... Има си преходни лайсни, които са си задължителни при големи площи и/или различни настилки... Сиреч, проблем няма
Привет, целта ми е да нямам преходна лайна между паркета и настилката. Това е нещо доста популярно напоследък. Затова и търся равно ниво.
Sphinx2e7 - напреднал
Здравейте,

След доста четене стигнах до този вариант:
1. Ще си направя майки на 11-12мм и по тях ще направя замазка с това: https://baumit.bg/produkti/zamazki-nive ... va-zamazka

Може би е добре да сложа и фибри за да съм сигурен, че няма да има пукнатини?!

2. След това ще ползвам само разливна замазка за да вдигна нивото още 1-2мм до 15мм и за да имам здрава и равна финална повърхност.

Какво мислите?
preslav - майстор
съб юли 29, 2023 1:17 pmSphinx2e7 написа:
Здравейте,

След доста четене стигнах до този вариант:
1. Ще си направя майки на 11-12мм и по тях ще направя замазка с това: https://baumit.bg/produkti/zamazki-nive ... va-zamazka

Може би е добре да сложа и фибри за да съм сигурен, че няма да има пукнатини?!

2. След това ще ползвам само разливна замазка за да вдигна нивото още 1-2мм до 15мм и за да имам здрава и равна финална повърхност.

Какво мислите?
А защо не погледна и видеото, в края му казват какви са минималните дебелени за тази замазка.
Sphinx2e7 - напреднал
съб юли 29, 2023 5:14 pmpreslav написа:
съб юли 29, 2023 1:17 pmSphinx2e7 написа:
Здравейте,

След доста четене стигнах до този вариант:
1. Ще си направя майки на 11-12мм и по тях ще направя замазка с това: https://baumit.bg/produkti/zamazki-nive ... va-zamazka

Може би е добре да сложа и фибри за да съм сигурен, че няма да има пукнатини?!

2. След това ще ползвам само разливна замазка за да вдигна нивото още 1-2мм до 15мм и за да имам здрава и равна финална повърхност.

Какво мислите?
А защо не погледна и видеото, в края му казват какви са минималните дебелени за тази замазка.
Товя, което ме подведе е разходната норма в описанието:

Покриваемост
ок. 1.25 m²/торба при 1 cm дебелина на замазката

При положение, че това е за по-дебело полагане, какво мисли да се ползва флекс лепило за плочки за тези 11-12мм замазка?

Тема "Повдигане на нивото с 15мм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: