Мнения и въпроси за хола
Моля дайте ми съвет тази секция може ли да се пребоядиса с някакъв декоративен лак.

Прикачен файл

HPIM2875.jpg
HPIM2875.jpg (99.97 KиБ) Видяна 9809 пъти
shadowman - майстор
Това тук не може, така като го гледам това е ПДЧ с фолио. Ако има някакви бой които могат да се нанесат на найлон може да пробваш.
vuikata - напреднал
да има лак с които като нанесеш отгоре става по тъмен спорет това какъв си купил но ако е пдч с фолио задължително трябва да се лакира 1-2 пъти иначе ще се изтрие
Добре а тази повърхност трябва ли предварително да се зашкурва и грундира....извинявам се предварително ако говоря глупости, но това прочетох в различни други постове. И моля препоръчайте ми с какв лак.
meriko - напреднал
Моля, не ползвай шкурка :oops:
Купи си акрилна боя(на водна основа)сатен.Цветове на пазара бол.Можеш да ползваш Сократес, Деко, Бриколаж...Просто я нанеси с четка или малко валяче като внимаваш за кантовете(да ги боядисаш обилно, но да не се стича боя)Акрилната боя ще засъхне за 20-30 мин.Повтори след 1-2 часа и честито.

Ако не искаш цвят, а само да подновиш лака, просто направи горната процедура с АКРИЛЕН лак.
Ако намацаш нещо погрешка, изстрии с мокра кърка.Това е :wink:
masterval - майстор
Това, което виждам, е секция от разцвета на строителството на социализъмъ в НРБ, което значи ПДЧ с естествен фурнир (нещо като светъл дъб или нещо такова).

Ако се изшкури някое място, което не се вижда, ще може да се знае със сигурност. Но според мен няма никакво "ПДЧ с фолио" (Ако фолиото тогава беше измислено, и то щеше да си върви с неква абревиатура, например ЛСД - Лепенка-Сякаш е-Дърво).

Което значи, шкурка 120-150, лекичко, нежно. След това някакъв лак (някакъв, понеже Ирката крие своите представи за крайния вид на продукта).
Има поне две възможности - ако се променя цвета на секцията са два лака, ако не се променя - само един лак.

Трябва още информация.
hriogi - помощник
И при мен проблема е цвета на секцията. Имам майстор който да свърши работата, само ми трябват идеи и съвети какво ще е най-подходящо.
Прикачените снимки са сегашното положение. Естествен фурнир. Целта е тъмния цвят да се запази, а светлият ако е възможно да се изсветли с нещо и после да му се смени нюанса. В смисъл сега жълтее, а после да е с цвят бук или нещо светло розовеещо, но да прозира че е дърво (естествен фурнир, де).
Приемам всякакви предложения без латекс.

Прикачен файл

IMG_2122_small.JPG
поглед отстрани
IMG_2122_small.JPG (43.56 KиБ) Видяна 8867 пъти

Прикачен файл

IMG_2124_small.JPG
близък поглед, дръжката, която е по-тъмната част ще се сменя
IMG_2124_small.JPG (20.1 KиБ) Видяна 8867 пъти
Последна промяна от hriogi на пон юни 30, 2008 10:29 pm, променено общо 1 път.
hriogi - помощник
masterval написа:
Има поне две възможности - ако се променя цвета на секцията са два лака, ако не се променя - само един лак.
Можеш ли да кажеш кои са тези два лака?
silllveto - Майсторица
Имаше избеляла вратичка на секцията, изшкурих я, даже я безиросах и тя си върна цвета на фурнира. Отгоре минах с матов лак. Вече 10г. не е мръднала (освен че децата я изскубнаха от пантите :shock: )

Тема "Може ли секцията да се лакира с лак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: