Мнения и въпроси за хола
audibs - напреднал
Значи утре ще си полагам корковите плочи,размер 30см*60см,дебелина 4мм.Прекаръл съм линиите от средата на стените и ще почвам да лепя от пресечната им точка.Въпроса ми е нормално ли да си карам редовете или да ги карам както се зида тухлена стена.Не знам дали се изразих ясно.Иначе съм оставил корка в помещението да се климатизира за 48часа при температура 18гр.
prascho - майстор
Ясно се изрази, този корк за изолация или за декорация го поставяш?
audibs - напреднал
Става въпрос за корково покритие за под на хола ми.
anmoll - специалист
Не е ли тъничко 4мм.,но не е за притеснение според мене корка води класацията на паркет с най- добрата изолация дори да го залепиш направо върху бетона. Това на снимката е корков паркет- изключително сме доволни.Мисля,че Прасчо се бъзика с тебе,но :? въпрос на характер.
Реди се така,както на тебе ти се иска,но по- добре е да се разминават плочите като зид.

Прикачен файл

DSC03219.jpg
DSC03219.jpg (85.56 KиБ) Видяна 24108 пъти
masteradmin - майстор
На мене всичките ми външни стени, са с декоративен корк и съм много много доволен. Реди се като тухли и се започва от средата (за да се получи по - малко изкривяване). Реди се елементарно, аз го лепих със хелметекс. Цялата стена се определя от първите 2 плочи които ще залепиш. За да залепнат добре стената се маже със рядък хелметекс с плочите с по - гъст като се изчаква около 2-3 мин след мазането. Ако имаш още въпроси питай.

Прикачен файл

hol2.jpg
hol2.jpg (92.56 KиБ) Видяна 24075 пъти

Прикачен файл

hol.jpg
hol.jpg (88.14 KиБ) Видяна 24075 пъти

Прикачен файл

spalnia.jpg
spalnia.jpg (118.21 KиБ) Видяна 24075 пъти
Тани - модератор
Позволих си да редактирам Админа :-D

Прикачен файл

hol2_126-1.jpg
hol2_126-1.jpg (200.16 KиБ) Видяна 24067 пъти

Прикачен файл

hol_946-1.jpg
hol_946-1.jpg (147 KиБ) Видяна 24067 пъти

Прикачен файл

spalnia_190-1.jpg
spalnia_190-1.jpg (173.23 KиБ) Видяна 24067 пъти
кака Лара - специалист
Тани написа:
Позволих си да редактирам Админа :-D
перфекционист :lol:
audibs - напреднал
след тежки и уморителни 12часа,холът ми е готов,аз доволен и останал без крака.По нататък ще кача снимки.
confusion - напреднал
Здравейте,
искам да попитам нещо (извинявам се ако не му е тук мястото) - върху каква настилка се лепят корковите плочи?
В нас сме на замаска на пода (ново строителство), но един майстор на корк ни каза, че иска шпакловка - гладка и суха, а пък ние имаме замаска - гладка и суха.
anmoll - специалист
confusion написа:
Здравейте,
искам да попитам нещо (извинявам се ако не му е тук мястото) - върху каква настилка се лепят корковите плочи?
В нас сме на замаска на пода (ново строителство), но един майстор на корк ни каза, че иска шпакловка - гладка и суха, а пък ние имаме замаска - гладка и суха.
Ако е корков паркет -тогава се слага като ламинирания/отдолу вата,а върху него паркета (щрак-щрак). Ако са само коркови плочи се лепи с лепило направо върху плочата/не знам какво лепило... може и Прома/.Ако плочата не ви е равна направете наново замаска,ако е равна не виждам смисъл.

Тема "лепене на корк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: