• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
rockwall - майстор
Искам да ви помоля за реални снимки на нормална спалня - т.е. с гардероб и телевизор и вместо спалня да има диван - тази която е тук сред снимките по-горе и има ТВ няма гардероб, а все пак повечето имаме ТВ-та и гардероби в спалните

Търся нещо функционално, а не само красиви и празни шкафчета около телевизор. В момента на мястото, където ще бъде ТВ има огромна секция 2.80х2.80 - толкова е стената зад нея - не ми се иска да я оствя съвсем гола, въпреки че много ми харесват празните къщи по снимките от списанията

Прикачен файл

aV1GhUYJ-98021b0cec4ee3d6d29da3af4292fceb.jpg
aV1GhUYJ-98021b0cec4ee3d6d29da3af4292fceb.jpg (94.4 KиБ) Видяна 12697 пъти
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:51 am, променено общо 1 път.
trevora - специалист
ами ,ако не си забелязал,този рендер изобщо не е на спалня :?
Антония - специалист
rockwall, не съм събирала такива снимки, защото нямам отделна спалня, а само едно голямо помещение -- холо-всекидневно-кабинето-спалня :) И аз като тебе харесвам свободни пространства, но при малката ни квадратура... наложи се да сложа повечко мебели. Понеже навсякъде по българските магазини, мебелни къщи/производители, списания, форуми и т.н. се набляга на минималистичността -- рових по италианските сайтове за идеи. Избрах си Molteni за вдъхновение и им откраднах 505 (имат дори чертежи там и може да ги сваляш безплатно ако се регистрираш).

Та... съветът ми е да отделиш 3-4 часа, да пребродиш сайтовете на италианските производители и да си харесаш това, което ще ти е хем полезно, хем приятно да сложиш в стаята. Има всякакви мебели, не само това, което в момента минава за "модерно" у нас.
Антония - специалист
Виж ей тази тема в Дибла -- и почвай да цъкаш по линковете :)
rockwall - майстор
поне в първите 6 линка не видях спални, а и не знам има ли смисъл да се ровя в италиански и чужди мебели ако ги няма в БГ

по-скоро въпросът ми беше за читави дивани с ТВ шкафове и гардероби - комплект които да могат да се намерят у нас
Антония - специалист
Значи: искаш да купуваш нещо готово или ще си правиш по твои размери, с твои цветове и съобразно твоите нужди? Защото ако ще купуваш -- вдигаш си г@за и почваш да обикаляш мебелните къщи. А ако все пак решиш да си направиш нещо по-различно... Заравяй се в италианските сайтове, уверявам те, това е най-доброто решение.

Споделям личен опит. Както вече споменах, аз харесах ей тази идея на Молтени:

Изображение

Само дето прецених, че лакът е много капризен и при всяко пипане ще остават следи, затова избрах едно бяло ПДЧ на Egger, което има тънка дъбова нишка. Реших корпусът да е дъбов, ТВ масата също е дъб (мразя венге, ей). След много размисъл взех, че направих по-висока цялата композиция (4 реда шкафове вместо 3) и затворих средните рафтчета с вратички. И аз нямам дръжки, сложихме пушове. Гардеробът е до входната врата (ако вземеш тази снимка за ориентир -- на мястото на щорите; прозорците ми всъщност са отсреща... ама това е без значение, нали).

На мястото на стола Eames имам диван. Пре дивана -- масичка, която повтаря формата на ТВ масата. Дебелината се постига от сдвоено ПДЧ. И така се получи хол, който се ползва и за спалня. При това не се захлупи кой знае колко стаята, защото секцията е доста тъничка, не е някой от соц мастодонтите.

Споменах ли, че цената на всичко излезе повече от прилична -- с поръчката, с промените в последния момент, с неколкократното взимане на размери... всичко. Само не трябва да те мързи да потърсиш (инфо, идеи, майстори) :wink:
rockwall - майстор
благодаря ти АНТОНИЯ

двойното пдч ми харесва само не съм наясно има ли кантове с такава ширина

а относно поръчките - да ти кажа досега и аз мислих като теб, но вече ми писна да обучавам мебелисти и да мисля конструкции по снимки и предпочитам да си купим един диван и някакво простосмъртно шкафче за под плазмата (след като я купим и нея)

Прикачен файл

@contemporary-ceiling-mounte.jpg
@contemporary-ceiling-mounte.jpg (23.82 KиБ) Видяна 10425 пъти

Прикачен файл

@1745_2_1164810531.jpg
@1745_2_1164810531.jpg (54.38 KиБ) Видяна 10425 пъти

Прикачен файл

@8132_pl50.jpg
@8132_pl50.jpg (36.2 KиБ) Видяна 10425 пъти

Прикачен файл

@1883_2_1165995254.jpg
@1883_2_1165995254.jpg (47.32 KиБ) Видяна 10425 пъти
Антония - специалист
Първо, с тривиалната информация за сдвоеното ПДЧ: Egger имат двойни кантове, за другите производители не знам, не съм проверявала.

А относно купуването на нещо готово... Сам си прецени. ТВ шкаф е лесно да вземеш, има много и разнообразни, пък и не си ограничен от размерите. Обаче... Онези шкафове/гардероби, дето искаш да натамъниш в кьошетата, просто не виждам как ще ги намериш в точния размер. Аз получавах нервен срив всеки път като ми отговаряха "Имаме го с дължина или 45 см, или 135 см, нищо средно не предлагаме" например.

У дома опцията да купя нещо готово просто не вървеше: мястото ни е адски малко и трябва да бъде оползотворено максимално удачно. Разхищенията на пространство, които са характерни за съвременните български мебели, не ни устройваха, нямах никакво желание да се сдобивам със стъклени витринни шкафове (за чий са ми, да не тръгна да излагам семейния порцелан на показ ли, що ли?), декоративни етажерчици или трикрилен, но затова пък нисък гардероб. Вярно, че с майстори си е разправия, ама предпочитам нещата да се правят по-дълго и да станат точно както ги искам, а не да взема оттук-оттам разни елементи и да се чудя как да ги натамъня след това. Е, скринът ми още не е сглобен, че се оказа с половин сантиметър по-широк от желаното и го преправят в момента, а дръжките за чекмеджетата ще дойдат в началото на другата седмица, защото си ги избирах по каталог и ги нямаше налични, а Киров не внасят всеки ден обков на Hettich... ама пък накрая всичко ще е идеално, нали :)
  • 1
  • 2

Тема "СПАЛНЯ С ТВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: