• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
il_iliev - напреднал
plamen6703 написа:
Повече четене не е навредило на никой http://gorabg-magazine.info/bg/index.ph ... icle&id=11 :partyman:
Поне е обяснил човек от кухнята как ни клатят с кубиците като купуваме дърва. Имахме в завода един домакин, който един път зачисляваше в линейни метри, един път в квадратни метри според както му изнасяше на него :-D
plamen6703 - майстор
il_iliev написа:
plamen6703 написа:
Повече четене не е навредило на никой http://gorabg-magazine.info/bg/index.ph ... icle&id=11 :partyman:
Поне е обяснил човек от кухнята как ни клатят с кубиците като купуваме дърва. Имахме в завода един домакин, който един път зачисляваше в линейни метри, един път в квадратни метри според както му изнасяше на него :-D
От "ТЕЦ"-а по-добро и евтино отопление няма и са едни честни, не знаят и не са чували какво е това лъжа и "надута" сметка :-D :partyman:
kozl - майстор
Това не са бисери, а това е родна черта. Всеки се стреми да прецака другия за собствена облага.
И защо веднага се лепна за Топлофикация. То всите дружества са на това дереждже, така че и на другите майката.
Но ако отоплението с дърва е пожароопасно, отделя сажди и треба да се принася и почиства, то Топлофикацията е цвете за мирисане.
В Софето има мноо ревльовци срещу Топлофикация, но аман от такива лигльовци дет не знаят как се пали печка.
bat_danio - специалист
+1
Аз съм на котел на твърдо гориво (1-2 :1 дърва/въглища донбас в тонове) отоплявам 2 по 100кв.м и определено на сезон не мисля, че плащам по малко от 2 апартамента с същите кв.м(чистенето е башка носенето ( дори и Светените пелетите се носят) също...Тец е скъп когато половината вход краде а другата половина плаща... ако е цял вход/блок редовен сметката намалява драстично спрямо 1-вия случай.(колегата за сезон 2016-17 е платил 494лв за 96 кв.м Тец без топла вода-Аз 10 куб.м дърва + 2,2 тона донбас(700+2х370)/2.... рязане цепене чистене...Кой как се уреди..мен в апартамент не можеш да ме вкараш ще си паля... :-D

ПС относно Бисерите с топлото. На мен ми обесниха , че 4 тона въглища са 100 чувала... казвам добре дай да претеглим 3- 4 произволни чувала... Продавача каза добре няма проблем... теглим на неговия кантар и 37 ,38 37,38... викам значи 100 броя са 3,8 тона в най-добрия случай..... Продавача: Не бе как те бяха 4 тона 100 чувала ама понеже не е валяло наскоро и за това сега били по малко като се намокрели ще се оправели... :? :? :? Разбрахме се, но въпроса е в манатлитета...
С пространствените кубици Дърва е същото...не много по зле е...като прогресира от метрови към рязани и цепени..
kozl - майстор
За въглищата по 38 кг - мноо са се залежали и са исънали, та за туй са олекнали.
Оно и с дървата е така, ама се не залежават. Апа от кофражнио материал, га режеш тече вода :shock:
plamen6703 - майстор
Не става дума само за въглища в чували. Поръчах на един търговец на едро да ми задели два тона захар. Отделил чували настрани в склада, отивам с буса да товаря, но му казвам да сложи чувалите със захарта на кантара. След размяна на безсмислени реплики, че на чувалите си пише колко тежат... като видя, че няма да взема захарта без да мине през кантара се съгласи... почти 73 кг не достигаха до 2-та тона. Другото са излишни подробности, но резултата щеше да е набутване с около 100 лв. Дали са дърва, дали е ток, дали е ТЕЦ, ВИК, навсякъде търговците са извадили меча и секат главите на тези, които ги хранят.
kozl - майстор
Вероятно 73 кг е тежал шофера. А трика със шофера е тара на кантара :lol: Празната кола със шофор се оказа :roll:
Hoвoceлckи - майстор
muhala написа:
arxd129 написа:
muhala написа:
На кой етаж си ? Намери си начин да си пуснеш нови кабели и точка.
Какво значи "нова точка"? Аз не знам какво е това. :?
Казвам да си пуснеш нови кабели и да приключиш със случая. Не съм написал "нова точка"
Нищо лично :-D ... някак си го асоциирах с
"– Майсторе, като взема трици за тебе, за мене да купя ли халва?"цъкни
gogo7777 - майстор
Аз пък си харесах това:
arxd129 написа:
Сега търся къде наблизо около апартамента има "земно". А намеря ли го - познайте още колко елтехници, от онез дето вече ме посетиха, ще го ползват. Сега чакат. Наготово чакат. Но и това е друга тема. :wink:
Andri01 - майстор
"... Колелата принципно трябва да имат наклон от няколко градуса срещу себе си...." :? Май трябва да са прекалили с гроздовата? :) :partyman:
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100

Тема "Бисери на форума" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: