• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 100
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
Hoвoceлckи - майстор
Гола вода! Колкото и да се старая, все допускам издънки. А си падам перфекционист. Та затова и се дразня на такива граматични правила. По-точно на възползващите се за ... самоизтъкване :wink:
preslav - майстор
Напразно се драчите, нито е самоизтъкване, нито някой е перфектен в граматиката. Аз често търся правописа на думички, за които не съм сигурен, но също така често бързам (незнайно за къде) и не гледам какви ги ръся. В случая обаче става въпрос за неграмотност съчетана с високи технологии.
Сега се чудя как е множественото число на гений защото много гении(й) има навсякъде и все повече заприличваме на събратята "дай два гащи плява, да ядеш тоз вечер на наш магаре".
Съвсем наскоро имаше женска тема във форума "Смяна на цветЪТ на интериорни врати", а уж жените са по-добре с граматиката.
8180 - майстор
Hoвoceлckи написа:
А си падам перфекционист. Та затова и се дразня на такива граматични правила.
Аз пък се дразня от неспазването на на правилата, в т.ч. езикови и граматически.
Действително се навъдиха безброй безхаберни гениИ и "словотворци", откак обявиха специалистите за "синодални старци". А най-се дразня на журналистите като започнат да "поддакват" в хор.
Сигурно поне половината народо-население вярва, че съществуват думите и смисълът, в който се употребяват ежедневно:
входирам, случва се, дебат, експертиза, правиме, работиме, нашата колега и т.н. (при интерес вж. http://talkoven.onlinerechnik.com/)

П.П. Иначе, за писането и аз уж се старая, ама... не претендирам.
Andri01 - майстор
Елементарно - има една опция,която следи за граматически и правописни грешки и ги подчертава думата в текста. Ама не знам от къде се взема/ при мене е включена/. :)
8180 - майстор
Andri01 написа:
Елементарно - има една опция,която следи за граматически и правописни грешки и ги подчертава думата в текста. Ама не знам от къде се взема/ при мене е включена/. :)
В Хром се включва от Настройки>Разширени>Езици>Проверка на правописа и/или (ако работи) с десен бутон в полето за писане.
По памет в Мозила беше добавка, която се тегли и инсталира.
ArturDent - Почти Безобиден
Andri01 написа:
Елементарно - има една опция,която следи за граматически и правописни грешки и ги подчертава думата в текста. Ама не знам от къде се взема/ при мене е включена/. :)
Граматически, на български език?
Не се получава.
gogo7777 - майстор
Аз пък се дразня от неспазването на на правилата, в т.ч. езикови и граматически.
Не бива толкоз крайно да се съди. Правила та правила.... :shock: .....в цитираното също има грешка....и квоооо? Писането от телефон създава неудобства, нали.....
preslav - майстор
Аз пък от вчера се напъвам да се сетя поне една дума, която да завършва на Й в множествено число. Писането от телефон е само оправдание.
Стоянски - напреднал
Е как коя? Всеки ден я чета - БАТЕРИЙ.
Това също било и името на древноримски министър на енергетиката...
iliya_i - майстор
gogo7777 написа:
Водата е лош проводник на електричество. Ако я приемем за полупроводник /тя е...
Дет се вика "Таз година завод за полупроводници, догодина за цели..." :-D
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 100

Тема "Бисери на форума" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: