Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
dito - специалист
bjohnev написа:
Ако това което изчетох по темата за носещите стени и асансьорни шахти, взривяването няма да е сложно. Даже, ако се взривява радиално по партерния етаж, от средата накъм периферията на блока, с милисекундно закъснение, блока ще имплодира към средата си (ще падне навътре в себе си).
Не е съвсем сигурно. Виждал съм снимки на СБ сгради в Япония, които са полуразрушени от земетресение. Картинките бяха поразително еднакви - един етаж (обикновено приземния, но не винаги) е срязан хоризонтално като с нож и сградата се е свлякла надолу, така че етажът е станал половин-един метър висок. Останалите етажи над него са като непокътнати, поне на пръв поглед. Така че, подозирам, че взривяването на един етаж далеч няма да бъде достатъчно. А и панелът е много здрав и дори да се разруши от взрив сградата като цяло (което със сигурност е по-трудно от монолитна сграда), няма да стане на малки парчета, удобни за изнасяне. Всяка стена е от СБ, при това излят в заводски условия - специални кофражи, кофражни масла, вибриране, подходяща темпаратура и т.н.
А за кулите в Ню Йорк - те са били с метална конструкция, която при пожар много силно се деформира и затова се разрушава, доста различно е.
Последна промяна от dito на чет сеп 30, 2010 10:14 pm, променено общо 2 пъти.
dito - специалист
ebahti написа:
Мдам,требваше самолетите с френските цигани да ползваме...естествено без да гоним мангалите от блока :!:
:idea: :-D

Добра идея. Ако мога да продължа мисълта на колегата за антиматерията - самите мангали са "антиматерия", нищо не оцелява в близост до тях.
Frysco - специалист
Е там е проблема, те са си антиматерия-погълнали са дограмите, вратите, паркета, мокета, мебелите, тапетите, лампите, кабелите, тръбите и парапетите на балконите на тоя блок.Ерго, ще погълнат и самолетите...
Други варианти трябват.
pavkatay - майстор
Днес монтирах прозорци в с. Мечка( виж гуглето за Мечка - Плевенско http://samvoin.blog.bg/politika/2010/06 ... hal.560402).
Докато пътувахме моя помощник си спомни,че ходил на риба преди 15-20 години на язовир до въпросното село.Питам го
- Циганите сигурно са го откраднали и него?
А той се смее:
- И водата му сигурно са изпили :-D
Майтап ми е на мене сега вкъщи край масата,но онези хора зад какъв каменен зид живееха и какви кучета имаха....... :shock:
Spokoiniq - майстор
Ще се оправим, ако узаконят лова на мангали с картечници всесезонно...
pavkatay - майстор
При нас -'мангали', а на други места - 'носър-чета' :-D
bjohnev - специалист
Останалите етажи над него са като непокътнати, поне на пръв поглед. Така че, подозирам, че взривяването на един етаж далеч няма да бъде достатъчно.
Напълно съм съгласен, че нещо сглобено е най-разумно да се разглобява на елементи...

Въпроса беше "не може ли да се гръмне". Затова накратко отговарям: "невзривяеми неща няма". Друг е въпроса колко ще струва ;-)


P.S. Все повече ме блазни идеята да се взриви само половината от първия етаж, така че да се подкоси на една страна, а после да се удари цял етаж през средата на блока, през кръста, така да се каже, който да смачка разнебитената вече конструкция... Още го мисля ;-)
valmet - специалист
solo5 написа:
P.S. сега стана интересно :lol:
Кое му е интересното бре Соло?!Типично по български ще построим нов блок за мангустите за да им е уютно както на тях,така и на домашните им любимци-кучета,коне,прасета и кокошки.
solo5 - майстор
То хубаво ще се построи нов блок, но питам аз кой ще го плати... и отговор не искам :lol:

Тема "Събаряне на панелен блок?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: