Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
moimoimoi - майстор
На друго място, тръба за вода минаваща пред разклонителната кутия

Прикачен файл

20191120_194151.jpg

Прикачен файл

20191120_194146.jpg
kozl - майстор
пон дек 23, 2019 11:03 pmZEDYCUS написа:
Това е направено с мисъл за ел. техника, лесно да подменя кабелите. :rolleyes:
Хем е лесно, хем и плочката строшена :?
Може и плочкаджиятя да е изпреварил ел.техника и да му оставил да си лепне въпросната плочка. Под строшената плочка има и друга нефугирана. Прилича на недовършено.
hidrazin - майстор
вт дек 24, 2019 7:38 ammoimoimoi написа:
На друго място, тръба за вода минаваща пред разклонителната кутия
Пак е направено нарочно - за охлаждане на връзките в кутията. :-D
:partyman:
jekasus - майстор
moimoimoi написа:
чудя се
Прекарвали нови кабели, сцепиха със перфоратор/еладжия с акъл трудно се намира/ дъртата плочка, и тая надолу, и вероятно още надолу, залепиха избитото парче на уж флекс лепило/ама не такова, не залепна :-D /Вратата е нова, така че и вратарите също не мислят :-D
Lisko - майстор
Айде, цепнатината ще я броим декоративна.
Но начина по който се срещат хоризонталните греди - баси, все едно седмокласник го е рязал в час по трудово.

Изображение
Изображение
jekasus - майстор
Ще питам модерно - под карантина ли си или в Канада :-D
Виждам,че дървото е при нас :-D
Lisko - майстор
чет мар 26, 2020 11:30 pmjekasus написа:
Ще питам модерно - под карантина ли си или в Канада :-D
Виждам,че дървото е при нас :-D
Снимката не е от сега. Как позна от къде е ?
EDI - майстор
Ми необработен родопски чам, как да не познае. :lol:
schuldiner - майстор
Не че е трудно да познае, но и помни. Още тогава си помислих, що не го изтипосаш в майстори-менте.

viewtopic.php?f=47&t=63288&hilit=%D0%BA ... 0#p1005677
Мой приятел е наел такъв майстор който "правел къщи". Майстора бил голямата работа, вече 2-3 къщи бил направил. Аз много се учудих, къв е тоя многостранен "талант" - подпитах - ма той организатор ли е, води ли други специалисти и пр. Казаха ми че майстора сам си работел всичко. Кофражи, термоизолацията отвън, слага врати и прозорци, облича с дървена ламперия, шпакловки. Видима възраст 50-55 и за мойто невинно око - не прилича на мошеник, засега всичко върви добре. Естествено че няма никакъв офис, служители и т.н. и се плаща на ръка без никакви фактури.
И въпреки че поне няколко души тука ще кажат - нищо чудно - и аз съм си правил всичко, някак си, имам проблем с концепцията за "майстор по всичко". Например той няма всички инструменти, поради което трябва да се наемат или когато е по-изгодно - купуват. Например ходили заедно с възложителя да купят ренде за майстора, ходили заедно да му наемат къртач и т.н. Според мен той е един зидаро-мазач поначало, който е видял пазарна ниша и усвоява и предлага и други дейности. Аз съм силно начинаещ любител дърводелец, но нещата които видях да е направил от дърво ми се видяха дооста недоизпипани, да не кажа по-силна дума.

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: