Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
DundyTheCroc - майстор
Щом на Възложителя му харесва не виждам какъв е проблема с куфарчето.
resistbody - майстор
Щом "възложителя" е допуснал тази тръба, едва ли му е направило впечатление куфарчето.
Куфарчето е изпълнено изключително професионално, просто няма как да е по-добре.
Наскоро ходих при мой приятел, който се хванал сам да си реди паркета, беше под всякаква критика, но щом на него му харесва...
LazarGanev - "Велик майстор"
resistbody написа:
Щом "възложителя" е допуснал тази тръба, едва ли му е направило впечатление куфарчето.
Куфарчето е изпълнено изключително професионално, просто няма как да е по-добре.
Наскоро ходих при мой приятел, който се хванал сам да си реди паркета, беше под всякаква критика, но щом на него му харесва...
+1 :thumbs:
kozl - майстор
След продължителна поредица от ремонти и разправии с майстори на Възложителя мноо работи започват да му "харесват".
Имаше една сказка от рода:
Аве майсторе мноо крива зидарията.
Спокойно - мазачо, че га изправи.
След мазилката:
Аве майсторе оти стените пак са криви, а па и на вълни.
Спокойно - бояджията ше ги изглади.......
Така де последния отнася пешкира :lol: :lol: :lol:
Чефо,
Колкото и да е готин куфара, той не скрива недоразумението, а по скоро вида му.
Но живота е низ от компромиси. За тва и куфари ке има.
И у нас има куфари. :wink:
Ма честно казано ме срам да си показвам куфарите. Срам не срам, често се налага куфар да се влага :lol:
Chefo77 - майстор
Ааа, не - аз много обичам така да губя по 30-40 минути, за да правя куфари, че и да ги показвам след това :lol:
И също така телепатично ги накарах да пуснат 8 кабела един над друг, че да се чудя как да се гъзурча и да хващам первазите там ... хоби ми е, дето се вика :) :)
Пичът вика "ИзмислИ нещо" :lol: :lol: :lol:
Друго не успях да измисля. Никой не дава и идея какво друго бих могъл да направя там...
radius - майстор
Можеше малко креативност, напр. още една тръба и двете стават крака на махащото човече:


Хохохохо :razz: :razz:

Прикачен файл

hello.jpg
Гост - специалист
Chefo77 написа:
Аз много добре те разбрах какво имаш предвид, но след като съм я постнал, значи не се притеснявам да споделя как съм решил проблема с тръбата, стърчаща в ъгъла. Дай идея как трябваше да я скрия!
На всички е ясно, че при наличие на тази тръба каквото и да направиш- няма да се получи перфектно. Поставен си пред свършен факт и то свършен зле от друг майстор. За което нямаш вина и правиш каквото можеш, за да замажеш "работата" на този преди теб.
Ако си се обидил от изказването ми, че не ми харесва куфара- извинявай. Но какво да му харесаш на един такъв куфар, забит в ъгъла?
Аз бих пробвал да го обиколя и него с перваз. Пак не е много красиво, но според мен има някакъв по- добър ефект. Имам и други идейки, но няма как да се получи добре...ясно е.
Като се сложат и пластмасови ъгълчета... ;-) А най-добре е да се сложи един фикус ;-)

Прикачен файл

pervaz_ch1.jpg

Прикачен файл

pervaz_ch2.jpg

Прикачен файл

pervaz_ch3.jpg
Чираче - майстор
Chefo77 написа:

. Никой не дава и идея какво друго бих могъл да направя там...
Идеи има. Но няма кой да плаща за тях. :lol:
Chefo77 - майстор
Идеята с перваза беше първата, която ми дойде - но както казах, отзад на диагоналната част на тръбата има кранче (като от пералня, с късо палче), което явно прекъсва захранването с вода на етажа. Ако го бях обиколил с перваз (отнема точно 2 минути), няма да може да се демонтира и монтира лесно.
Не съм се обидил - просто ми стана интересно, че уж съм се постарал да направя нещо (не съм го напляскал на 2 на 3), пък се оказва че е супергрозно и показва колко съм некадърен :-D
Между другото, на визуализацията тръбата при теб се движи хоризонтално. Всъщност, слиза по диагонал вдясно и навътре. Гениално решение :lol: :lol:
bulhomes2 - майстор
Чираче написа:
bulhomes2 написа:

и?

Ако има някой, който не го познава - Стефчо (така се казва Чираче-то) не го интересува, ако е направил колона след него на пътя. Ако някой го покани на гости - трябва да пуши вътре, инак домакина бил кофти. Може да те обиди пред всички, а после да те търси посред нощ да те моли за услуга...
Очертава ми се път през Троян. Ще откажеш ли една среща, за да ти променя коренно мнението? Убеден съм, че едно е изяви във форума, друго е реалността.
Заповядай! Ама не ми е ясно защо искаш да ми променяш мнението, като тия работи сам си ги казвал, че са така.

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: