Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 26, 2022 8:38 pmzz_stefanov написа:
Майсторите дето са слагали тази кована тераса не са менте. Сигурно е на сто години. Замонолитена е в зидарията. Пода мисля че трябва да е дървен.
Не бих излязъл на такова балконче. :wink:
Тц. Онези майстори са имали глави (и дупе). В глебовете би трябвало да има метални пръти надлъжно, на тях се реди дюшеме. Лесно за ремонт, евтино за поддръжка. Леко, стабилно и сигурно
hidrazin - майстор
Не е тераса а балкон.
И да, майсторите може би са менте но не е ясно какво е искал собственика и колко е бил готов да плати.
Вижда се че част от орнаментите са потънали във външната изолация и са оцвъкали пейзажа...
За да се запази в автентичен вид би трябвало да се демонтира и монтира като се изравни с изолацията.
Не че е невъзможно но не е за всеки пък и иска кинти.
Пода едва ли е бил дюшеме а по-скоро скара/решетка от ковано желязо но не мога да бъда сигурен де.
:partyman:

Изображение
mironcho - специалист
Не знам за терасата, да малко е скрит парапета, но е поправимо, но ако изолацията е от стиропор това другото може да създаде доста буен проблем.

Прикачен файл

277349837_5127830763952478_6641077392742649661_n.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Обява. 85квадрата, 4ти етаж, без асансьор, 120 000 евро, в ремонт... За всеки влак си имало пътници, но коминът в банята ми дойде малко грубо

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (99.57 KиБ) Видяна 1199 пъти
ky-kyy - майстор
пет юни 17, 2022 7:24 pmn_a написа:
но коминът в банята ми дойде малко грубо
Ако си курдиса бойлер на дърва, от къде ще излиза кадежа? :?
bulhomes2 - майстор
Съмнява ме, че визира пробития комин като са прекарвали тръбите. Освен това им е досвидяло за 2 лева за 4 коленца да прекарат тръбите по стените на чупката с мръсния канал.
chapara - майстор
Този комин е разбиван не един два пъти. Ма кво толкова, ако да президаш един квадрат зидария е някакъв ужас, за час два работа. С тия гипсокартони всички се изКелифещиха :) :-D
jekasus - майстор
Видях само тръби без изолация, и подмяна на щранг от каменин на ПВЦ ,без укрепване в горната част, не е страшно, но все пак...
Нишата под ниво тоалетна чиния е не използваема, и по-добре там да е равна стена над т.ч..
l0v - специалист
И що пък решихте че е комин. Може да бъде и вентилация. Ако беше комин би трябвало долу да има ревизия. На по старо строителство са така вентилациите на баните и тоалетните.
chapara - майстор
В сградата където живея ревизиите на комините са в мазето, за протокола!

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: