Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
l0v - специалист
А при мен пък отдушниците са точно по същия начин. Банята и тоалетната са отделни и ги дели една стена в която са изградени с тухли до покрива 2 такива отдушника. :)
А кумините са пък тотално самостоятелни до покрива за всяка стая. Пет етажа е блокчето но всеки си знае кумичето горе на покрива. :cool:
Единствено отдушниците са общи за всичките.
MamaMy - майстор
Като няма отдушници

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
zz_stefanov - майстор
съб юли 09, 2022 3:44 pmMamaMy написа:
Като няма отдушници
Ремонта поне е лесен, с вишка :)
vesel - специалист
Добре, че отходната тръба е заустена в канализацията. Можеше да е като в средновековен замък - материала да пада навън в рова, покрай стената :-D
kozl - майстор
Не е моноблок, структурата за конзолна чиния се вижда на снимката.
Стената е калканна, и много вероятно е от 1/2 тухла, вместо цяла и са решили да вкопаят структурата в зида - така мисля.
Проблем може би ще е ако не се затвори калкана със съседната сграда и казанчето замръзне в студа.
Djack - специалист
С такъв калкан знам много интересна случка с една баня и тоалетна!
На мой колега му строят кооперация, която в бъдеще време ще е на калкан със съседната. Апартамента на първи жилищен етаж го взима параходчия. Понеже обаче, другия строеж е далеч във времето, решават да си направят прозорчета в баните на стената на бъдещия калкан! Всичко нормално, ама годините си минават и съседния строеж започва. Идва ред да леят калкана и бачкерите съвестно заковават едно парче фазер на прозореца в банята, да не направят золум на човека. Да ама, бетона явно по редичък, вибратора по мощен, ....... разкисва се тоя ми ти фазер и няколко етажа стена от бетон се излива в банята на човека. Лошото е, че параходчията е бил на рейс в това време и бетона е стегнал добре, хубавото е, че се е напълнила само 50% от банята!
Голямо къртене било после, ама......!
kozl - майстор
А то трябва да има и фуга м-у калканите, не само фазер :shock:
LazarGanev - "Велик майстор"
Но за виц е добро :cool:
Hoвoceлckи - майстор
На мен това ми изглежда направо страшно - струва ми се, че ще се лее плоча върху кирпичени стени (половин тухла с паянтови греди) :?

Прикачен файл

IMG_20220803_182333.jpg
IMG_20220803_182333.jpg (14.39 KиБ) Видяна 1061 пъти

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: