Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
BAlexandrov - специалист
... като си купиш климатик Фуджицу трябва да е произведен в Япония!!?
Да ама все в Китай ги правят вече - и тези за Япония, и тези за Европа. Е да ама тези за Япония пак са по-висока класа и като показатели, и като изработка!
Е, ся какво правим а?
Това иска пазара тук - това му дават - икономически реалности.
SHL - специалист
BAlexandrov написа:
Това иска пазара тук - това му дават - икономически реалности.
Икономическата реалност на пазара е такава, каквато я създаваме ние потребителите. Ако започнем обществен дебат и като отидем в магазините, започнем да избираме и търсим, само това което е наистина качествено политиката на вносителите ще се промени. Като видят, че търсенето на оригиналните машини се засилва, ще започнат да наблягат на подобен внос. Сега азиатските абривиатури, като PRC са болшинство. Когато си купуваш от тях, вече е въпрос на късмет дали ще изкара година тежка работа или още на първия месец ще питаш, къде е сервиза.
Според мен, всичко зависи от нас, потребителите.
Последна промяна от SHL на пон дек 20, 2010 12:11 pm, променено общо 1 път.
sepultura - специалист
:? А, я тогава ми кажете навремето в България, коя китайска стока бе най-качествена? :? Да се сещате за "Китайските Кецове", или за "Китайските моливи" :? - Макар и китайски, те си бяха качество :-D.... или за "Виетнамско Чудо"-нима в Германия ще го произведат по-добре и по-евтино? ... или инструменти произведени в Индия с местна стомана са по-некачесрвени от Шведските, понеже са "Азиатски Ментета"?
moimoimoi - майстор
преди години купих малък перфоратор бош 420вата дупчеше перфектно и много бързо произведен в германия, сега имам пак бош 2-18re,550 вата е ,по мощен е ,по голям като размер,но не пробива с същата ефективност-произведен в китай,купуван от киров
Армагедон - специалист
Е ...... и защото сме в " отмора и шеги " и sepultura пише за обувки аз си спомням сучая с покупката на сирийски чепици ( 18 годишен тежкар ) същите били с предназначение за мъртавци при първия дъжд се разкапаха.
MamaMy - майстор
SHL написа:
BAlexandrov написа:
Това иска пазара тук - това му дават - икономически реалности.
Икономическата реалност на пазара е такава, каквато я съсдаваме ние потребителите. Ако започнем обществен дебат и като отидем в магазините, започнем да избираме и търсим, само това което е наистина качествено политиката на вносителите ще се промени. Като видят, че търсенето на оригиналните машини се засилва, ще започнат да наблягат на подобен внос. Сега азиатските абривиатури, като PRC са болшинство. Когато си купуваш от тях, вече е въпрос на късмет дали ще изкара година тежка работа или още на първия месец ще питаш, къде е сервиза.
Според мен, всичко зависи от нас, потребителите.
А според мен всичко зависи от алчните копелета вносители и търговци. Не, че няма читави машини на ниски цени, но искат да си запазят огромните надценки и печалби след свалянето на цените и затова внасят боклуците. А свалят цените не защото искат, а защото ги принуждава онлайн търговията и вноса на евтино и качествено от Англия и Щатите.
profesionalist_wood - майстор
И аз вече съм се насочил да пазарувам от чужбина :? Деба и гадните търгаши,само ни цакат с надценки,един циркуляр на макита в БГ е 2000 лв докато в Румъния е 1100лв с ддс... :mrgreen:

Тема "относно инструменти ментета ......" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: