Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
Армагедон - специалист
Да бе, кой ще купи във форума бош китаец па макар и " лицензиран ", правя снимките томорол и му го връщам.
housedoktor - майстор
Я го пусни и кажи цената:)
zimel - специалист
Явно не се изразих правилно, до преди няколко години можеше да си купиш от магазина на Хилти машина, на която пишеше " произведено в Лихтенщайн" , сега на всички машини пише "произведено в Китай".
Според мен има "малка " разлика, с едната работиш 4-5 години, а с другата - докато се пенсионираш.
LazarGanev - "Велик майстор"
zimel написа:
Всъщност не са класически ментета , просто както много фирми, така и Хилти са си изнесли производството в Китай, поради евтината работна ръка.
Е, като се произвеждат в Китай, що пак ги продават скъпо? :)
Армагедон - специалист
Искаше 130 лева, ама това вече е химера.......
zimel - специалист
Фирмена политика, защо питаш мен?
SHL - специалист
Колеги, включвам се в темата, защото за мен е специфична.
Написах го някъде и тук ще го напиша.
Когато купувам Факом, искам инструмента да е произведен във Франция!
Когато купувам Вета, трябва да бъде произведено в Италия!
Когато купувам Бош, трябва да бъде германски!
Когато е Макита, трябва да бъде Япония!
Когато е Хилти, трябва да е от Лихтенщайн!
Имам история с един ъглошлайф на Хилти, която съм описал подробно в други два форума. Разбирам, като купувам маркови машини произведени в азиатски държави, да бъдат евтини. Да, ама не! Те са си на същите цени - без промяна! Обърнете внимание кои от машините присъстват 90% на промоциите. Няма да се учудите, ако ви кажа, че са азиатските експерименти.
За мен въпроса стои така:
Щом ще купувам Бош, аз избирам и си купувам само такава машина, която е произведена в Германия или Швейцария. Поне все още се срещат и германски оригинални машини, а цените и на "двата модела" са еднакви. Казвам "двата модела", защото за мен машина произведена в Германия е поне с класа над такава произведена в Китай.
Та с няколко думи - никакви компромиси! След като парите са същите, аз ще търся и ще си купя германското производство!
LazarGanev - "Велик майстор"
SHL, точно това имах предвид. Като ще купувам китайско, защо да е Бош, а не Райдер на 1/3 или 1/5 от цената?
Армагедон - специалист
аз съм напълно съгласен, ама защо ги продават в магазините си, или ги раздават , като бонуси. Голям резил......., ако не се бях вгледал в стикера и бубликувал обявата.
wentii - специалист
Ами аз имам китайски перфоратор макита и вече 3 години си работи добре -единствената разлика е че пише произведено в китай!

Тема "относно инструменти ментета ......" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: