• 1
  • 2
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
kirofabv написа:
Първо, поздрави , M(art)o, за чудесната колекция. Личи си че си си табиетлия и си ги цениш и обичаш :prayer:

Второ - това ми направи впечатление:
M(art)o написа:
А тук е най-старата запалка, която не е Зиппо. Но е на същия принцип като на бензиновите запалки..
От 1939-та год. е...Марката е TCW, струва цяло състояние....Из колекционерските среди
Май имам към 2-3 още такива здрави вкъщи май ако не са изхвърлени. Със сигурност помня че разпарчетосах една такава за да видя какво има вътре преди много години. Наистина ли са ценни? Колко приблизително?

Ако си намерил запалките, все още са в добро състояние и мислиш че не са ти нужни пиши на лично. Може да измислим нещо, харесах това което видях по доло.
crez - майстор
Колега M(art)o погледни тукhttp://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 45&t=25668 има доста различни колекции и когато започваш нова тема провери с търсачката дали вече не съществува такава. :)
M(art)o - специалист
crez написа:
Колега M(art)o погледни тукhttp://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 45&t=25668 има доста различни колекции и когато започваш нова тема провери с търсачката дали вече не съществува такава. :)
Извинявам се тогава! Не бях забелязал наличието на такава тема.
Иначе в началото, преди да я пусна темата търсих в търсачката - "Колекции" или нещо индентично, но нищо съществено не открих тогава. Все пак, ще помоля модераторите или отговорните за подредбата лица, да бъдат така добри да я преместят темата ми. Така би било най-добре.
Поздрави
nikolovvd - майстор
Моята колекция, която в момента наброява 77 броя.
За сега почти се събират на 5 рафта по 80-90 см и един от 250 см.
До края на годината ще трябва да направя още един, защото мястото не достига, а колекцията расте.
Прикачен файл:
PIC.jpg Тук са половината в момента, когато правех рафтовете.
ARTU - специалист
Тези самолетчета са предварително сглобени, нали?
Защото аз предпочитам да си ги правя сам. Предвид състоянието на "склада" някой може да си помисли, че колекционирам кутии с несглобени модели :-D Ама просто не мога да смогна... Иначе част от сглобените и тези в процес, са изложени. Другите вече изработени модели са грижливо опаковани и прибрани.

Прикачен файл

IMGP0198.JPG
Някои от готовите модели
IMGP0198.JPG (82.36 KиБ) Видяна 4676 пъти

Прикачен файл

IMGP0197.JPG
Подготвени за работа
IMGP0197.JPG (106.94 KиБ) Видяна 4676 пъти

Прикачен файл

IMGP0196.JPG Склад 3

Прикачен файл

IMGP0195.JPG Склад 2

Прикачен файл

IMGP0194.JPG Склад 1
Vit0 - помощник
Привет, колеги! НЕ пиша много (да не кажа въобще), ами повече чета и се опитвам да попивам материала. Ето я моята колекция на модели 1:64. Скоро съм замислил да направя и стелаж-че.
Нещо подобно на 3-мерови дъски, широки по 20-тина см., с прокарани канали по тях за гумичките на моделите. Дъските ще наброяват ~20 и ще са окачени на стена, като отпред цялото това нещо ще се затвори със стъкла.

Ето няколко примерни снимки на колекцията. Има и няколко модела от специални серии, лимитирани като има и един с гаранция :)

Изображение

Изображение

Изображение

И една запалка която мисля ще се зарадва колегата преди мен. Не е нищо особено, просто на любима група е, но реших да споделя.

Изображение

Поздрави! :yawinkle:
Allan - специалист
ето и моята колекция

Изображение

малка е но засега стига.
Allan - специалист
няколко ключодържателя
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Allan - специалист
Малка актуализация на колекцията
Изображение
Allan - специалист
Нещо се развали май, пак ще ги кача

Ето няколко мои ключодържателя

Това е едно малко опинелче № 2, идеален за тънки мезета само трябва да е малко по голям
Изображение

Този е Haller stahlwahler кат. № 42963
Изображение

Викторинокса всеки го знае
Изображение

Мини пеперудка
Изображение

Спайдерко реплика
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Кой какво колекционира? Нека си покажем колекциите ни.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: