• 1
  • 2
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
M(art)o - специалист
Здравейте майстори и майсторки,
Предлагам в тази тема да споделим за колекционерските си страсти. Да си покажем събраното от години и др. подобни!
Аз се осмелявам да покажа колекцията ми от запалки Зиппо. И то 85 % от нея, е предимно от стари запалки. Датират от 46 - та до 81-ва. Понеже съм фен именно на такива, от по-старите!

Имам и "друга" колекция, от по - новите модели, ама и нея ще я пусна със снимки..(в скоро време)

Почвам с най-старата и най-ценната
От 1946-та год. е..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей тук са вече Зиппо "Слим" сериите, или по-точно "дамските" Зиппо...

Изображение

Изображение

А тук е най-старата запалка, която не е Зиппо. Но е на същия принцип като на бензиновите запалки..
От 1939-та год. е...Марката е TCW, струва цяло състояние....Из колекционерските среди

Изображение

Изображение

Изображение

Тук са вече от по-новите (колекции от нач. на 90-те год.)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В чест на Елвис, с кристали от Сваровски...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Та стига толкова засега, имам и още.. Ама в последствие ще ги качвам.
Приятно гледане, дано ви харесат!
Давайте , покажете и вие вашите колекции!

Поздрави
- Мартин
Последна промяна от M(art)o на чет дек 08, 2011 7:52 pm, променено общо 1 път.
Стефко - специалист
В България колекциите са предимно за лично удоволствие. Опасно е да се показват.
M(art)o - специалист
Стефко написа:
В България колекциите са предимно за лично удоволствие. Опасно е да се показват.

За личното удоволствие съм съгласен...
Но за излагането на показ? :?
Едва ли би имало фатална последица...

П.С. Не ви карам да си показвате колекциите насила!
Само При желание и споделяне на идея... :)
kirofabv - специалист
Първо, поздрави , M(art)o, за чудесната колекция. Личи си че си си табиетлия и си ги цениш и обичаш :prayer:

Второ - това ми направи впечатление:
M(art)o написа:
А тук е най-старата запалка, която не е Зиппо. Но е на същия принцип като на бензиновите запалки..
От 1939-та год. е...Марката е TCW, струва цяло състояние....Из колекционерските среди
Май имам към 2-3 още такива здрави вкъщи май ако не са изхвърлени. Със сигурност помня че разпарчетосах една такава за да видя какво има вътре преди много години. Наистина ли са ценни? Колко приблизително?
Ей браво! Голям съм фен на zippo. За съжаление имам само 3. Обаче едната ми е лимитед едишън посветена на милениума много и се кефя.
M(art)o - специалист
От целия форум, май само аз от колекционирам... :?
mladkal - майстор
Марто, това спец за теб. Според задълбочено проучване е автентична. Че е сребърна спор няма. :mrgreen:

Прикачен файл

SS_Oben.jpg
SS_Oben.jpg (80.12 KиБ) Видяна 7916 пъти

Прикачен файл

SS_STAMP.jpg
SS_STAMP.jpg (111.83 KиБ) Видяна 7916 пъти

Прикачен файл

SS_ganz.jpg

Прикачен файл

SS_kreuz.jpg
SS_kreuz.jpg (116.96 KиБ) Видяна 7916 пъти
M(art)o - специалист
mladkal написа:
Марто, това спец за теб. Според задълбочено проучване е автентична. Че е сребърна спор няма. :mrgreen:
Ж Е С Т О К екземпляр!!! :prayer: =D>
Абсолютно автентична е да! Казвай за бартер и за какво...?
:-D :lol:

П.С. В тая тематична насока - Имам оригинален колан, кожен с катарама. На новосформираната армия От 45- 46 та год. След падането на Хитлер! И не е мръднал оттогава. Нося си го почти ежедневно (кожата е дебела 5 мм....).

Изображение

Поздрави
Иван Златев - специалист
колега ако си пушач няма да имаш проблем с огънчетата :lol: :lol: майка ми е пушачка и някой път като не и запали запалката полудява това имам предвит :lol: :lol:
M(art)o - специалист
Иван Златев написа:
колега ако си пушач няма да имаш проблем с огънчетата :lol: :lol: майка ми е пушачка и някой път като не и запали запалката полудява това имам предвит :lol: :lol:
Хах. В случая на майка ти е нужна само и единствено - "Зиппо"- запалка! И никакви ядове повече. :-D
Но малкият минус, е че мирише доста на бензин... :|
  • 1
  • 2

Тема "Кой какво колекционира? Нека си покажем колекциите ни.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: