• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 107
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
gogo7777 - майстор
пет юли 13, 2018 7:41 amchapara написа:
С предимство е дясностоящия, т.е. този от локалното ако той върви направо , а този от булеварда завива на дясно. Преди години имах бас за случая :cool:
По мое време движещите се по еднопосочен път бяха длъжни да осигурят предимство на останалите. При така наредени знаци и неработещи светофари ако завивам надясно от булеварда и някой от локалното ме удари, катаджиите ще имат "разправия" с мен. Ще им оспоря всеки акт :-D

ПП.....Това "Инженерната" ли е.....след това кръстовище започва бул. Борис Три :lol: .....Израстнах на тоя булевард. 9-ти септември се казваше тогава :|
nikolson - майстор
нед юли 15, 2018 3:36 amChefo77 написа:
Велински, например нито един знак за ограничение на скоростта не спира да важи след кръстовище. Както и забрана на изпреварване на определен тип ППС над друго. Да, последните не се срещат в града, но Еди не е и конкретизирал :wink:

Мама му, проблемът на давещите се е знаеш чии проблем :) В половин Гърция няма табели на друг език, освен гръцки. А с Гугъл можеш да видиш и в Токио как е.
..................................................................
За мен това е странно тълкуване
Прикачен файл:
qwerty.PNG
qwerty.PNG (69.34 KиБ) Видяна 2689 пъти
....................................................
Бях глобен на посоченото място преди години. Движех се в посока Габрово. Знакът за ограничението е поставен преди кръстовището от с. Шипка към Габрово. Т.е., вече съм подминал кръстовището. Ако съм излязъл от кръстовището, как да знам, че има ограничение на скоростта?
Колкото до Токио и въобще другите континенти, там си има други пътни знаци. В Европа има конвенция от 70-те години, която уеднаквява пътните знаци.
KingLin - майстор
нед юли 15, 2018 3:36 amChefo77 написа:
Велински, например нито един знак за ограничение на скоростта не спира да важи след кръстовище. Както и забрана на изпреварване на определен тип ППС над друго. Да, последните не се срещат в града, но Еди не е и конкретизирал :wink:

Мама му, проблемът на давещите се е знаеш чии проблем :) В половин Гърция няма табели на друг език, освен гръцки. А с Гугъл можеш да видиш и в Токио как е.
Напротив. Дори знаците с указателна табела за продължителност на действието отпадат след кръстовище, поради същата причина, като с табелата в Ямбол. Няма как да важи, след като не можеш да го видиш. Имаше даже преди време репортаж за полицаи, които си бяха дописали една нула на указателна табела и от 300 метра беше станала 3 км. Та въпросните, спирали коли и се опитвали да изкарат някой лев на база този знак. Буден гражданин беше сигнализирал медиите и много точно и ясно обясниха, с помощта на КАТ, до къде важи подобен знак. Яд ме е само, че не мога да открия текста в закона, че да ти го цитирам.
Относно другите държави, тези които ги посещават принципно са длъжни да се запознават с правилата и законите им. Предполагам има опити за унификация, но докато всяка държава ги наложи, винаги сме от прее*аната страна.
plamen6703 - майстор
Наредба за сигнализация на пътищата с пътни знаци.
https://lex.bg/bg/laws/ldoc/-549153792
Чл. 164. (1) Допълнителните табели се поставят заедно с други пътни знаци за указване на:
1. времето на действие на пътния знак;
2. разстоянието до началото на зоната на действие на пътния знак;
3. дължината на зоната на действие на пътния знак;
4. категориите участници в движението, за които се отнася пътният знак, и др.
(2) Когато под един пътен знак се налага поставянето на повече от една допълнителна табела, символите им може да се изобразят един под друг в обща табела.
iliya_i - майстор
нед юли 15, 2018 12:10 pmKingLin написа:
Яд ме е само, че не мога да открия текста в закона, че да ти го цитирам.
Не го намираш, защото не е в закона, а в правилника:
Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.
Тези или-та трябва да означават до настъпване на една (първата) от трите посочени хипотези.
Последна промяна от iliya_i на нед юли 15, 2018 1:20 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
нед юли 15, 2018 1:06 pmplamen6703 написа:
Наредба за сигнализация на пътищата с пътни знаци.
https://lex.bg/bg/laws/ldoc/-549153792
Чл. 164. (1) Допълнителните табели се поставят заедно с други пътни знаци за указване на:
1. времето на действие на пътния знак;
2. разстоянието до началото на зоната на действие на пътния знак;
3. дължината на зоната на действие на пътния знак;
4. категориите участници в движението, за които се отнася пътният знак, и др.
(2) Когато под един пътен знак се налага поставянето на повече от една допълнителна табела, символите им може да се изобразят един под друг в обща табела.
От същата наредба:
Чл. 83. (1) Пътни знаци В31 "Край на въведената с пътен знак забрана за изпреварване", В32 "Край на въведената с пътен знак забрана за изпреварване от товарни автомобили с допустима максимална маса над 3,5 t", В33 "Край на въведената с пътен знак забрана за движение със скорост, по-висока от означената" и В34 "Край на забраните, въведени с пътни знаци" се използват за отмяна на въведени със съответните пътни знаци забрани.
(2) Пътни знаци В31, В32 и В33 не се използват за сигнализиране края на зоната на действие на пътни знаци В24, В25 и В26, когато:
1. зоната на действие на пътните знаци е с дължина не по-голяма от 100 m и е указана с допълнителна табела Т2;
2. краят на зоната на действие на пътните знаци съвпада с кръстовище.
(3) Пътни знаци В31, В32 или В33 се използват, когато се отменя една конкретна забрана, въведена с пътен знак В24, В25 или В26.
(4) Пътен знак В34 се използва само в случаите, когато се отменят едновременно две или повече забрани, въведени с пътни знаци В24, В25 или В26.
KingLin - майстор
Мерси, Илийка :) :prost:
dim_dimov - напреднал
съб юли 14, 2018 10:01 pmnikolson написа:
В Ямбол има ограничение 40 км в началото на квартал, под който е написано "Важи за квартала".
При нас също има такъв знак и под него табела "Максимално допустимата скорост в ж.к е 40 км." Дори поставят камери и снимат за скорост.
plamen6703 - майстор
Трябва да има и съответните пътни знаци из квартала за въведеното ограничение на скоростта на 40 км., иначе важи ограничението за максимално допустимата скоростта за движение в населено място! :partyman:
gogo7777 - майстор
.....което е 50 км/ч
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 107

Тема "Ако не беше истина щеше да е смешно...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: