• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 107
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
8180 - майстор
пет май 11, 2018 5:17 pmmoimoimoi написа:
накъде трябва да продължи колата според знаците на пътя
А въпросът кой е с предимство възниква на почти всички кръстовища по Борис III в Сф.
Някаква безумна "нова мода" не само там.

Прикачен файл

Clip_21.jpg
chapara - майстор
С предимство е дясностоящия, т.е. този от локалното ако той върви направо , а този от булеварда завива на дясно. Преди години имах бас за случая :cool:
EDI - майстор
Нали знаете ,че всеки знак действа до следващото кръстовище, ако ще и на 1 метър да е от знака.
Chefo77 - майстор
пет юли 13, 2018 9:26 amEDI написа:
Нали знаете ,че всеки знак действа до следващото кръстовище, ако ще и на 1 метър да е от знака.
Не всеки.
KingLin - майстор
Например кой важи след кръстовище, Чефо? Че и аз мисля, че отпадат знаците, поради простата причина, че който влиза в кръстовището, но не от страната на знака, няма как да знае за съществуването му.
nikolson - майстор
В Ямбол има ограничение 40 км в началото на квартал, под който е написано "Важи за квартала".
kuger - майстор
пет юли 13, 2018 7:41 amchapara написа:
С предимство е дясностоящия, т.е. този от локалното ако той върви направо , а този от булеварда завива на дясно. Преди години имах бас за случая :cool:
Без значение на къде завивам, тоя от ляво е длъжен да даде предимство, падам му се дясностоящ, при това имам и знак за предимство.
KingLin - майстор
съб юли 14, 2018 10:01 pmnikolson написа:
В Ямбол има ограничение 40 км в началото на квартал, под който е написано "Важи за квартала".
Ако вляза в квартала по път без такава табела, как мога да знам за това ограничение за да го спазвам?
MamaMy - майстор
Ако съм чужденец и не знам български как ще спазя тъпите табели с надпис? Не случайно има международен правилник и регламенти. Нашите глупаци и да искат трудно ще ги объркат ако поне са ги прочели. Номера е, че катаджиите май само не са ги чели.
Chefo77 - майстор
съб юли 14, 2018 9:58 pmKingLin написа:
Например кой важи след кръстовище, Чефо? Че и аз мисля, че отпадат знаците, поради простата причина, че който влиза в кръстовището, но не от страната на знака, няма как да знае за съществуването му.
Велински, например нито един знак за ограничение на скоростта не спира да важи след кръстовище. Както и забрана на изпреварване на определен тип ППС над друго. Да, последните не се срещат в града, но Еди не е и конкретизирал :wink:

Мама му, проблемът на давещите се е знаеш чии проблем :) В половин Гърция няма табели на друг език, освен гръцки. А с Гугъл можеш да видиш и в Токио как е.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 107

Тема "Ако не беше истина щеше да е смешно...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: