• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 107
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
iivanov - майстор
colyo написа:
dundurma написа:
то като вица,дето пратили инженер ГАНЕВ да учи японски и накрая,като влязла гейшата казала-ей ти ракията,ей ти салатата и си ебавай майката,

.....лека поправка....гейшата попитала: Ганьо Сама, какво да бъде сакето? Студено, топло или да си е*а майката?
Точната реплика на гейшата е:
-Ганьо, сан! Искаш ли саке гроздан или да е*а свойта мама насам, натам?
8180 - майстор
VLADO66 написа:
..
Мерси,
По-добре да не го беше дал. :sad:
VLADO66 - майстор
Ти да не си мислиш че го е писал англичанин :) Българската душа е сложна и не е по силите на чужденеца да вникне толкова дълбоко в нея,по-точно е направен детайлен разрез на средностатистическия българин гастербайтер.
8180 - майстор
Не, не, Владо - направи ми впечатление грамотност, стил, аналитичност, реалистичност, поднесени с лекота и хумор.
Другите текстове ме разочароваха - до степен "нищо общо", според мен.
Илчо Илиев - майстор
VLADO66 написа:
Ти да не си мислиш че го е писал англичанин :) Българската душа е сложна и не е по силите на чужденеца да вникне толкова дълбоко в нея,по-точно е направен детайлен разрез на средностатистическия българин гастербайтер.
Как няма да не е сложна, поколения наред народа е бил тъпкан и подложен на геноцид, трябвало е да оцелява въпреки уверенията на властта,че от това по-Убаво няма на къде...
В нашия район имаше доста опити на англичани да се заселят по селата, да,ама не, взеха къщички за по 2-3000лв, вкараха по още 10-15000 и накрая си обраха крушите и ги няма...
Много пъти съм го казвал... ако мен ме пуснат в Париж, Ню Йорк, Лондон, ще се оправя, но ако докарат на моето място, тук, някои от тези градове, гаранция на третия ден ще се е обесил...или боса по асфалта към село...
ivanov6600 - специалист
Бългърина с годините е доказал, че може да живее при всякакви условия. Когато е най-зле да пирува. А когато е най-добре да се крие за да не ми завидят. Иди ни разбери.
Взимаме по 500лв. заплата а харчим по 1000лв. от които 300лв. парно което не ползваме.
Това е положението.
Чужденец и особено западно европеец тук не може да вирее.
nikolson - майстор
ivanov6600 написа:
Иди ни разбери.
Взимаме по 500лв. заплата а харчим по 1000лв. от които 300лв. парно което не ползваме.
Това е положението.
В този ред на мисли се сещам за един "брадясал" виц.
Американският президент, съветският и Т.Живков били привикани при Господ да отчетат как живее народа им.
Руснакът казал:
-Нашите взимат двеста рубли, изпиват двеста.
Американецът казал:
--Нашите взимат 2000 долара, харчат 3000.
--Откъде взимат горницата?-попитал Господ.
--На заем.
-Пък моите им давам 200лв, харчат по 500, казал Живков.
--Откъде взимат другите? - попитали всички.
--Крадат ги, бе.
profesionalist_wood - майстор
Дръпнато отнякъде из фейсбук.....все някой се оплаква нещо баси :lol:

Какво е София ли? Сив, мрачен град, населен с навъсени, кисели, тъмни и брадясали хора. Град, в който ако шофираш по правилата си ебаси капута. Град, в който главният архитект е завършил минно-геоложкия и върхът на дизайна за него е саксия на плочник. Град, в който кметът обещава всичко, което и предните са обещавали, за да не се мине, но после забравя до следващите избори, когато започва да обещава същите неща. Град, в който те дебнат катаджии, скобари, паяци, дупки, безсмъртни пешеходци, безсмъртни шофьори, безсмъртни велосипедисти, безсмъртни моторджии, синя зона, зелена зона и зоната на пластмасовите столове на едрите агресивни лелки, дето чакат зареждане и по-добре се разкарай, че може да видиш мъжа им, а него никой не иска да го вижда. Град, в който предимство има този с по-скъпата кола, по-големия бицепс, а двете взети заедно дават 5 бонус живота плюс посещение на травматологията за теб. Град, в който детските забавления са концентрирани в моловете, а тези в парковете приличат на средновековни мъчения, с тази разлика, че сега си плащаш за тях. Град, в който има друг град, който е наречен Студентски, за да могат чалгите там да правят намаления и промоции за студенти, които са студенти, понеже на село са останали само балъците, дето и за студенти не стават. Град, в който метрото е с дължината на Лондонското в края на 19 век, но му е основна гордост в началото на 21-ви. Град, в който плочките по тротоарите се движат и под тях има кална вода, която те залива като наказание, че си прост и беден, щото иначе щеше да се движиш с кола. Град, на който символа е мрачна жена със златна маска и граблива птица на рамо. Град, в който най-скъпите квартали нямат канализация. И по улиците им минават стада от домашни животни, които се изхождат по неосветените и дупчести улици. Град, в който има жълти павета, на които са родени почти всички, които живеем в него. Вместо да ни дадат по една жълта книжка, че поне да имаме оправдание за цялото това малоумие. И някакви успокоителни да ни дават. И кисело мляко и яйце като вредни. И не ми казвайте сега - Връщай се на село, селянино! Щото няма да се върна. Идете вие там. Аз оставам. Чао!
hidrazin - майстор
nikolson написа:
В този ред на мисли се сещам за един "брадясал" виц.
Американският президент, съветският и Т.Живков ...
Ако ми позволиш един леееко по-различен вариант?
Събрали се Барак Обама, Никола Саркози и Росен Плевнелиев да споделят как живеят поданиците им, с какви доходи се оправят, какво си правят парите:
Барак Обама:
- В САЩ един човек взима средно 4000 долара. За да живее нормално му трябват 2500. Какво ги прави останалите не ни интересува.
Никола Саркози:
- Във Франция един човек взима средно 4000 евро. За да живее са му необходими 2000 евро. какво ги прави останалите 2000 нас не ни интересува.
Плевнелиев:
- Ами то и у нас така. Средно един българин взима средно 600 лева. За да живее нормално му трябват 1500 лева. От къде ги взима останалите 900 лева нас хич не ни интересува!
:partyman:
profesionalist_wood - майстор
Седмицата на българина: :-D
Мрънday
Тюхday
Вреденday
Трънday
Фалитday
СатЪрday
Сънday...... :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 107

Тема "Ако не беше истина щеше да е смешно...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: